Ruszyła akcja "Rowerowy maj"! Za dojazd do szkoły jednośladem dzieci otrzymują punkty

2021-05-06 18:00
Rowerowy savoir-vivre
Autor: Getty Images Jeżeli wzdłuż drogi został wytyczony pas dla rowerów lub jest osobna ścieżka rowerowa, to rowerzysta ma obowiązek z nich korzystać.

Kampania "Rowerowy maj" wystartowała! Akcja ta ma na celu zachęcenie dzieci, by te do szkoły przyjeżdżały na dwóch kółkach. Uczestnicy za każdy przejazd jednośladem otrzymują naklejki, które później mogą wymieniać na nagrody. W ten sposób tworzy się zdrowa, klasowa rywalizacja.

- Dzieci bardzo chętnie wsiadły na rowery i hulajnogi. Zmęczone już długotrwałą nauką zdalną w domach. Dostajemy mnóstwo zdjęć z rowerowych przejazdów najmłodszych, którzy zachęcają do aktywności swoich rodziców. W kampanii udział bierze 511 placówek z całego kraju, z czego rekordowa liczba 177 jest właśnie w Gdańsku - mówi koordynator kampanii Monika Borkowska.

Trójmiejskie szkoły bardzo chętnie się w nią angażują. Jak mówią nauczyciele, dzieci uwielbiają zbierać punkty za przyjeżdżanie do szkoły na rowerach. - Jesteśmy szkołą promującą zdrowie i promujemy je również biorąc udział w akcji "Rowerowy maj". W dzisiejszych czasach, kiedy mamy dobę pandemii, to jest to idealny transport do szkoły. Bierzemy udział w tej akcji od samego początku. Dzieci zawsze na to czekają - mówi wicedyrektor SP nr 16 w Gdyni Małgorzata Gałaj.

Kampania organizowana jest już po raz siódmy i potrwa oczywiście do końca maja, nie tylko w Trójmieście ale i np. we Wrocławiu, Krakowie, Płocku czy Lesznie.