Saperzy zabezpieczyli 28 granatów moździerzowych

i

Autor: gdynia.pl

Saperzy zabezpieczyli 28 granatów moździerzowych

2022-01-25 7:45

Podczas prac ziemnych związanych z budową trasy S6 w Gdyni znaleziono niewybuchy. Było to 28 granatów moździerzowych z czasów II wojny światowej. Zabezpieczyli je saperzy z 43. Batalionu Saperów FOW z Rozewia.

Saperzy Marynarki Wojennej mają na swoim koncie kolejna udaną akcję. W piątek, 21 stycznia działali w okolicach ul. Chwaszczyńskiej, gdzie trwa budowa trasy S6. Podczas prac ziemnych znaleziono tam niewybuchy.

O zdarzeniu poinformowano policję, która z kolei zaalarmowała służby operacyjne Marynarki Wojennej. Na miejsce skierowano 36. patrol saperski z 43. Batalionu Saperów FOW z Rozewia.

Saperzy zidentyfikowali niewybuchy jako granaty moździerzowe kalibru 82 mm z czasów II wojny światowej. Było ich 28. Żołnierze zabezpieczyli granaty i wywieźli je na poligon, gdzie zostały unieszkodliwione.

Saperzy Marynarki Wojennej przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić odpowiednie służby – policję lub straż miejską. W żadnych wypadku nie wolno dotykać czy przenosić takiego znaleziska. Tego typu niebezpieczne przedmioty mogą badać i unieszkodliwiać jedynie specjaliści z pododdziałów saperskich.

Starogard Gdański. 10-tygodniowa dziewczynka nie żyje. Została skatowana
Źródło: Saperzy zabezpieczyli 28 granatów moździerzowych