Przemoc dotyka coraz więcej rodzin z powiatu trzebnickiego

i

Autor: Tumisu / Pixabay Przemoc dotyka coraz więcej rodzin z powiatu trzebnickiego

Sopocianin znęcał się nad własną matką. Ma zakaz zbliżania się - co dalej?

2021-07-14 12:45

Przez 14 dni do zajmowanego wspólnie z matką mieszkania nie będzie mógł zbliżać się 46-letni sopocianin stosujący przemoc wobec kobiety. Jaki będzie ostateczny finał interwencji policji?

Dzielnicowy podczas wtorkowej (13 lipca) kontroli rodziny objętej procedurą „Niebieskiej Karty” podjął decyzję o wydaniu 46-letniemu mieszkańcowi Sopotu stosującemu przemoc wobec matki nakazu opuszczenia mieszkania na okres 14 dni i zakazu zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 50 metrów. 

"Policjant wykorzystał przepisy tzw. ustawy antyprzemocowej, nadającej Policji takie uprawnienia, gdyż z jego ustaleń wynikało, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu stał się agresywny wobec matki i stanowił zagrożenie dla jej życia i zdrowia"

- relacjonują policjanci.

Teraz dzielnicowy rejonu będzie kontrolował, czy mężczyzna stosuje się do wydanego nakazu. Jego naruszenie będzie skutkować karą finansową, a nawet pozbawieniem wolności. Co dalej z mężczyzną?

14-dniowy czas obowiązywania nakazu lub zakazu może być w uzasadnionych przypadkach przedłużony przez sąd. Mundurowi szczegółowo wyjaśniają okoliczności stosowania przemocy w tej rodzinie, a materiały sprawy z informacją o wydanym nakazie opuszczenia mieszkania oraz zakazie zbliżania się do jego najbliższego otoczenia zostaną przekazane do prokuratury.

Matka dziecka, które wypadło z okna na warszawskim Żoliborzu doprowadzona do prokuratury.
Źródło: Sopocianin znęcał się nad własną matką. Ma zakaz zbliżania się - co dalej?