Policja

i

Autor: fot.pixabay.com

Sopot: Rodzice pod wpływem zajmowali się małym dzieckiem – trafili do szpitala

2021-07-26 11:10

Aż 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała 38-letnia matka, a 2,6 promila miał 35-letni ojciec, którzy opiekowali się 3-letnim synem. Wypoczywający w Sopocie rodzice zgłosili się z dzieckiem do placówki medycznej z powodu urazu nogi u matki.

W niedzielę (25 lipca)  około godz. 20:00 sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że do placówki medycznej zgłosili się nietrzeźwi rodzice z dzieckiem. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że mieszkający na co dzień w Szwecji Polacy przyjechali do Sopotu na wakacje. Natomiast do placówki zgłosili się z powodu urazu nogi u kobiety.

"Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 38-letnia matka ma 2 promile, a 35-letni ojciec 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu"

- komentują policjanci. 

Na miejscu lekarz przebadał 3-letnie dziecko i nie stwierdził u niego obrażeń. Policjanci o zdarzeniu natychmiast powiadomili koordynatora pieczy zastępczej i chłopczyk trafił pod opiekę do placówki opiekuńczej. Natomiast matka z uwagi na agresywne zachowanie trzeźwieje w pogotowiu socjalnym. Na dziś zaplanowane są czynności z udziałem rodziców.  

 O nieodpowiedzialnych rodzicach policjanci poinformują sąd rodzinny. 

Rodzice znęcali się nad dziećmi?
Źródło: Sopot: Rodzice pod wpływem zajmowali się małym dzieckiem – trafili do szpitala