Torby

i

Autor: Torby z żagli „Zawiszy Czarnego” // fot. Weronika Bączek

Szyją torby i plecaki... z żagli „Zawiszy Czarnego”. Teraz można je kupić online!

2021-05-18 10:55

Są pojemne, trwałe i wygodne. Mowa o torbach w marynarskim stylu, które powstają ze starych żagli „Zawiszy Czarnego”. Każda z nich jest wyjątkowa. Teraz można je kupić online i sprawić sobie lub bliskim niepowtarzalny prezent.

Chcesz mieć przy sobie kawałek żaglowca? Teraz to możliwe. Wszystko za sprawą wyjątkowych toreb prosto z pokładu harcerskiego żaglowca „Zawisza Czarny”. Powstają one ze starych żagli tego statku.

“Żagle trzeba wymieniać co jakiś czas, bo tracą swoje właściwości. W ostatnich latach zebraliśmy ich sporo. Stwierdziliśmy, że trzeba coś z nimi zrobić. Mieliśmy dwie opcje: albo je zutylizować, albo wykorzystać je w inny sposób. Postawiliśmy na ekologiczne rozwiązanie. Materiał z żagli wciąż jest dobrej jakości, dlatego postanowiliśmy szyć z nich torby oraz worko-plecaki”

– mówi Weronika Nadzikiewicz, dyrektor zarządzająca Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni.

Są trwałe, wygodne i pojemne. Idealnie sprawdzą się na plaży lub podczas żeglarskich wypraw. Każda torba jest jedyna w swoim rodzaju, bo powstaje z innego kawałka żagla. Czasami materiał ma też wzory. Dlatego nie ma dwóch takich samych produktów.

Rejs kontenerowy z Gdańska do Chełmna

Po raz pierwszy można było je kupić w marcu. Wtedy rozeszły się w ciągu kilku godzin. W poniedziałek, 17 maja, do sprzedaży trafiła kolejna partia toreb. Tym razem w ofercie znalazły się tylko duże i średnie modele.

Z jednego żagla powstaje około 20-30 toreb. Jeśli komuś nie uda się zakupić jednej z nich teraz, to kolejna partia powinna pojawić się jeszcze przed wakacjami. Więcej informacji można znaleźć również na facebookowym profilu „Zawiszy Czarnego”.

Źródło: Szyją torby i plecaki... z żagli „Zawiszy Czarnego”. Teraz można je kupić online!