Trefl rozpoczął przygotowania do sezonu. Na początek granie na plaży

2021-08-04 12:18 Róża Perszon
Trefl rozpoczął przygotowania do sezonu. Na początek granie na plaży
Autor: gdansk.pl

"Można powiedzieć, że mamy dużo szczęścia, ponieważ nie ma z nami tylko Moritza Reicherta, który będzie grał w mistrzostwach Europy i tak naprawdę jest cały czas w treningu. Zastąpi go młody zawodnik Aleks Nasewicz (zawodnik II-ligowego zespołu Trefla - red.) i z nim w składzie, w 14 zawodników, jedziemy już w środę do Krakowa"

- mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Gdańszczanie okres przygotowawczy do sezonu 2021/2022 rozpoczęli w poniedziałek (2 sierpnia). Zawodnicy jeszcze przed pierwszym treningiem przeszli podstawowe badania lekarskie, przeszli też dodatkowe pomiary tkanki. 

"Tak jak co roku, odkąd pracuję w Gdańsku, zawodnicy zawsze między sezonami dostają indywidualny program do wykonania i mają świadomość, jak ważny jest to czas do przepracowania, zanim zaczniemy wspólne treningi. Podczas pomiarów sprawdzamy, kto jak przepracował ten okres, zobaczymy, jak zawodnicy wyglądają fizycznie, w przypadku tych chłopaków, dla których jest to kolejny sezon w Treflu porównany wyniki do poprzednich rozgrywek, a także możemy później kontrolować wyniki w trakcie sezonu"

- tłumaczy Winiarski. 

We wtorek (3 sierpnia) o godz. 18.00 gdańszczanie spotkali się na treningu na Lotos Stadionie Letnim Gdańsk na plaży w Brzeźnie. 

W środę „gdańskie lwy” udają się do Krakowa na rozgrywki plażowe PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. 

Turniej w Krakowie trwać będzie od czwartku do niedzieli (5-8 sierpnia). Oprócz Trefla grać będą także inne zespoły PlusLigi: Jastrzębski Węgiel, Ślepsk Malow Suwałki, Asseco Resovia Rzeszów, LUK Politechnika Lublin, Aluron CMC Warta Zawiercie, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Indykpol AZS Olsztyn, GKS Katowice, Alsecco Stal Nysa, Projekt Warszawa, Cerrad Enea Czarni Radom, Staropolanka Cuprum Lubin i PGE Skra Bełchatów oraz Tauron 1. Ligi: Chemeko-System Gwardia Wrocław i BBTS AQUA Bielsko-Biała.

Mecze odbywać się będą do dwóch wygranych setów. Zespoły grać będą tzw. systemem brazylijskim. Trefl w pierwszym spotkaniu w czwartek, 5 sierpnia, o godz. 15.15 zmierzy się z Projektem Warszawa. Transmisja z turnieju w Polsat Sport.     

Policja szuka osób mogących mieć związek z pobiciem w centrum Wrocławia
Źródło: Trefl rozpoczął przygotowania do sezonu. Na początek granie na plaży
Nasi Partnerzy polecają