Szafa od serca

i

Autor: Dominika Bakura

Twoje ubrania mogą otrzymać drugie życie! Akcja „Szafa od serca” w Forum Gdańsk

2021-11-18 10:31

Twoje ubrania mogą otrzymać drugie życie! To dzięki "Szafie od serca", która stanęła w Forum Gdańsk. Do soboty włącznie można tu przynosić używaną odzież, która następnie trafi do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Gdańsku.

– Do naszych klientów wychodzimy z propozycją robienia zakupów w sposób przemyślany. Zachęcamy do recyklingu także w modzie – mówi Magdalena Gibney z Multi Poland, dyrektor Forum Gdańsk.

Szafa, do której można włożyć używaną, lecz w dobrym stanie odzież, stoi na tzw. Historycznym Mostku. Akcja potrwa do soboty.

– Ubrania możemy przynosić w godzinach od 12:00 do 20:00 – dodaje Magdalena Gibney.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów Forum Gdańsk. – Czytałam o tej kampanii wczoraj na Facebooku. Świetna sprawa. Na pewno coś przywiozę – mówi jedna z gdańszczanek.

– Recykling w modzie jest jak najbardziej możliwy. Sama chętniej ubieram się w lumpeksach, oddaje nienoszone ubrania znajomym. Super akcja, a wszystko w duchu zero waste – dodaje inna z kobiet.

Każda osoba oddająca jednorazowo minimum pięć rzeczy otrzyma upominek w postaci miodu wyprodukowanego przez pszczoły z pasieki Forum Gdańsk.

– Z akcji „Szafa od serca” wyłączone są następujące elementy: bielizna osobista, skarpety, obuwie, galanteria skórzana (np. torby, torebki i paski) – zaznaczają organizatorzy. 

Źródło: Twoje ubrania mogą otrzymać drugie życie! Akcja „Szafa od serca” w Forum Gdańsk