"Ubierz słupka!" Gdynia zaprasza do rodzinnej zabawy w Dniu Dziecka

2021-05-07 11:09
Ubierz słupka
Autor: mat. pras.

Gdynia rodzinna zaprasza mieszkańców do udziału w zabawie artystycznej „Ubierz słupka”. Z okazji Dnia Dziecka gdynianie wspólnie ozdobią słupki na placu Kaszubskim i ulicy Świętojańskiej.

– Po raz drugi zapraszamy Was do wspólnej zabawy, aby razem spędzić kolorowy i wesoły Dzień Dziecka, zachowując dystans i jednocześnie prawo do radości i zabawy. Poszukujemy rodzin, które chcą z nami wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Z okazji Dnia Dziecka wspólnie ubierzemy słupki z placu Kaszubskiego i ulicy Świętojańskiej. W zeszłym roku stworzyliście niesamowite projekty! Wierzymy, że młodzi gdynianie wymyślą kolejne fantastyczne ubranka, a 1 czerwca miasto będzie prawdziwie wesołym miasteczkiem – zaprasza na akcję plenerową Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni. – Będziemy na bieżąco publikować inspiracje, zaprosimy na kilka spotkań online, które pomogą Wam w projektowaniu i wykonaniu ubranek. Zainspirujemy Was. Zachęcimy do wykorzystania materiałów z drugiej ręki, eko, by uwolnić wyobraźnię i stworzyć coś wyjątkowego. Tego dnia w Gdyni ma być wesoło i kolorowo – dodaje Aleksandra Bańkowska, która zajmie się opieką artystyczną nad uczestnikami projektu. 

Zasady są proste:

Zgłaszacie się do projektu. Wystarczy wypełnić formularz na evenea.pl;W odpowiedzi dostaniecie wytyczne - zasady, wymiary, dokładną informację, jakie materiały można zastosować do uszycia, wydziergania, wycięcia, sklejenia ubranka dla swojego słupka. Ubranka muszą dać się łatwo założyć i zdjąć. Nie mogą też zostawiać na słupkach plam i zabrudzeń;Projektujecie i własnoręcznie wykonujecie ubranka dla słupka;Nadajecie słupkowi imię;30 maja macie cały dzień na ubranie swojego słupka tak, by był gotowy na tydzień od 30 maja do 6 czerwca.6 czerwca po godzinie 18:00 możecie zabrać swoje ubranka do domu

Szczegóły znajdziecie na stronie Gdynia Rodzinna.