UWAGA KIEROWCY! Zmiany w organizacji ruchu w związku z Jarmarkiem

2021-07-12 10:42

Tegoroczna 761. edycja Jarmarku Św. Dominika potrwa od 24 lipca do 15 sierpnia. Jednak z wyprzedzeniem wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicach, na których odbywać się będzie Jarmark.

Od poniedziałku 12 lipca zaczną obowiązywać zmiany w rejonie ulic Długie Ogrody, Łąkowej i Szafarnia. Polegać one będą na:

  • ul. Szafarnia od wjazdu do parkingu podziemnego budynku Waterlane do skrzyżowania z ul. Długie Ogrody będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
  • ul. Długie Ogrody na odcinku od skrzyżowania z ul. Długa Grobla do skrzyżowania z ul. Łąkową będzie drogą jednokierunkową w relacji do ul. Łąkowej. Ruch na odcinku ul. Długie Ogrody od skrzyżowania z ul. Łąkową do skrzyżowania z ul. Szopy będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową (obecnie prowadzącą w stronę Podwala Przedmiejskiego).
  • ulice Krowoderska i Św. Barbary będą drogami bez przejazdu (brak możliwości wjazdu z ww. ulic na ul. Długie Ogrody).
  • ul. Łąkowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Długie Ogrody do skrzyżowania z ul. Sadową będzie drogą jednokierunkową w relacji do ul. Podwale Przedmiejskie.

Zlokalizowanie stoisk jarmarkowych na tych ulicach wiąże się z likwidacją znajdujących się tam miejsc parkingowych.

Kolejne zmiany wprowadzone zostaną w sobotę 17 lipca. Z ruchu kołowego w godz. 10.00 – 20.00 wyłączone będą następujące ulice: Tkacka, Kołodziejska, Węglarska, Pańska, Św. Ducha (na odcinku od ul. Złotników do ul. Bosmańskiej), Szeroka (na odcinku od ul. Latarnianej do ul. Bosmańskiej), Grobla I-IV, Straganiarska (na odcinku od ul. Grobla III do ul. Warzywniczej).  W godz. 20.00-10.00 wjazd na podstawie identyfikatorów SOD, SOD + wydawanych przez GZDiZ.

Dodatkowo w związku z planowanym otwarciem Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie część Jarmarku będzie odbywać się pomiędzy ul. Rajską i Korzenną. Ze względu na lokalizacją stoisk na jezdni ul. Korzennej, ulica ta na odcinku od ul. Bednarskiej do ul. Na Piaskach będzie jednokierunkowa w relacji do ul. Na Piaskach. Objazd będzie możliwy ulicami Na Piaskach, Wielkie Młyny, Rajską, Heweliusza.

Jednocześnie przypominamy o obowiązujących zmianach w organizacji ruchu, które zostały wprowadzone w Śródmieściu 28 czerwca – ruchu jednokierunkowym na wybranych ulicach Starego Miasta oraz rozszerzonym obszarze Strefy Ograniczonej Dostępności.

Szczegóły tych zmian dostępne są na stronie GZDiZ.

Eska Summer City. Fabryka Pełna Życia
Źródło: UWAGA KIEROWCY! Zmiany w organizacji ruchu w związku z Jarmarkiem