Warsztaty parkour na Leszczynkach i Witominie! Zajęcia są bezpłatne.

2021-08-18 10:49 Róża Perszon
Parkour – definicja, nauka, gry. Czym jest parkour?
Autor: Getty Images Parkour jest sportem ekstremalnym.

Rada Dzielnicy Leszczynki i Rada Dzielnicy Witomino zapraszają miłosników aktywności na świeżym powietrzu, w szczególności dzieci i młodzież od 10 roku życia, na warsztaty Parkour.

Parkour to pochodząca z Francji forma aktywności fizycznej, polegająca na szybkim i nieograniczonym przemieszczaniu się w przestrzeni miejskiej przy użyciu własnego ciała. Na warsztatach uczestnicy nauczą się pokonywać przeróżne przeszkody. Poznają także lepiej swoje ciało i nauczą się je kontrolować. Spotkają również osoby pełne pasji, przezwyciężą strach i spędzą czas kreatywnie poprawiając jednocześnie swoją formę fizyczną.

Witomino - bezpłatne treningi trwają godzinę i zaczynać się będą we wtorki o godz. 17:00 na Skwerku Księdza Mowińskiego przy ul. Wielkokackiej na Witominie. Regulamin zajęć dostępny jest tutaj. Aktywności finansowane są z budżetu Rady Dzielnicy Witomino.

Leszczynki - bezpłatne treningi trwają godzinę, start w piątki o godz.17:00 na Placu Sportów Miejskich w Gdyni przy ulicy gen. Orlicz Dreszera na Leszczynkach. Regulamin zajęć dostępny jest tutaj. Aktywności finansowane są z budżetu Rady Dzielnicy Leszczynki.

Treningi w obu dzielnicach prowadzi trener UKS „Parkour Gdynia”, posiadający szesnastoletnie doświadczenie w różnych dyscyplinach sportu, w tym w akrobatyce i gimnastyce sportowej. Zajęcia potrwaja jeszcze do końca sierpnia.

Poradnik Zdrowie: bezsenność - co zrobić, aby zasnąć?
Źródło: Warsztaty parkour na Leszczynkach i Witominie! Zajęcia są bezpłatne.
Nasi Partnerzy polecają