wiadukt

i

Autor: GZDiZ

Wiadukt nad ul. Kontenerową będzie zamknięty! Od wtorku (19.10) kierowców z Gdańska czekają nowe utrudnienia

2021-10-18 11:10

Od 19 do 29 października potrwają prace na wiadukcie nad ul. Kontenerową w ciągu ul. Sucharskiego. Ich celem będzie wymiana dylatacji obiektu. W czasie robót wiadukt zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Kierowcy będą zmuszeni korzystać z objazdów.

Oprócz wymiany dylatacji zakres prac na wiadukcie obejmuje również korektę ustawienia łożysk obiektu. Z tego względu wiadukt będzie musiał zostać całkowicie zamknięty – od ronda im. Komitetu Obrony Robotników do skrzyżowania z ul. Kontenerową.

Jednocześnie wyznaczony zostanie objazd dla pojazdów jadących w kierunku Obwodnicy Południowej. Prowadzi on przez Tunel pod Martwą Wisłą w kierunku Letnicy do Węzła Harfa. Kierowcy będą mogli tam zawrócić i Tunelem pod Martwą Wisłą w kierunku Stogów dostać się na Trasę Sucharskiego.

Utrudnienia będą czekały także pasażerów gdańskich autobusów! We wtorek (19.10) wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych: 106, 138, 158, 258. Dodatkowo przystanek „Ku Ujściu” 02 zostanie zawieszony. TUTAJ można sprawdzić tymczasowy rozkład jazdy, obowiązujący w czasie prac. Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest na koniec października.

Są związane z planowanym zamknięciem wiaduktu w ciągu ul. Sucharskiego nad ul. Kontenerową na Stogach.

Źródło: Wiadukt nad ul. Kontenerową będzie zamknięty! Od wtorku (19.10) kierowców z Gdańska czekają nowe utrudnienia