Większość nadmorskich hoteli ma pełne obłożenie: Jak wyglądał weekend w Trójmieście?

i

Autor: gdansk.pl

Większość nadmorskich hoteli ma pełne obłożenie: Jak wyglądał weekend w Trójmieście?

2021-06-21 8:56

Większość dostępnych miejsc hotelowych w nadmorskich hotelach jest zajętych w ten weekend. Największym powodzeniem cieszy się pas nadmorski i Półwysep Helski - poinformował PAP dyrektor biura Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Łukasz Magrian.

Trójmiasto i Półwysep Helski są jednym z głównych kierunków dla Polaków na spędzenie weekendu. Na popularnych portalach rezerwacyjnych jest kłopot ze znalezieniem korzystnej cenowo oferty na nocleg w Sopocie.

Turystom sprzyjała upalna pogoda - stosunkowo najchłodniej było w Helu - 22 stopnie Celsjusza; w Gdyni 28 st. C, a na Kaszubach 31 st. Celsjusza.

"Patrząc na warunki pogodowe i możliwości noclegowe hoteli, to można się spodziewać, że większość miejsc jest zajęta. Pogoda sprzyja wypoczynkowi nad morzem. Szczególnym powodzeniem cieszą się placówki w pasie nadmorskim i w Trójmieście. Zauważyliśmy, że w ostatnim czasie ludzie robią rezerwacje w ostatniej chwili, czyli w czwartek lub piątek i po prostu przyjeżdżają nad morze"

- powiedział PAP w sobotę dyrektor biura Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Łukasz Magrian.

W popularnych sopockim Radisson Blu Hotel położonym nad samym morzem nie ma żadnych wolnych miejsc (sobota 20.06). W Sheratonie został jedynie jeden pokój. Wolny pokój można jeszcze znaleźć w Hotelu Sopot w Kamiennym Potoku.

Na serwisach noclegowych pojawiały się pojedyncze wolne miejsca w prywatnych kwaterach. Cena za noc zaczynała się od ponad 200 złotych.

W leżącym nad plażą i przy kortach tenisowych w Gdyni - Hotelu Nadmorskim, nie było juz na początku weeknedu wolnych pokoi, ale nocleg można było zarezerwować w mieszczącym się niedaleko Skweru Kościuszki Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.

Sonda
Gdzie spędziłeś/aś weekend?
Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Źródło: Większość nadmorskich hoteli miała pełne obłożenie: Jak wyglądał weekend w Trójmieście?