Wielkie otwarcie nowej siedziby Muzeum Bursztynu. „O bursztynie opowiemy niemal wszystko”

i

Autor: pomorskie.eu

Wielkie otwarcie nowej siedziby Muzeum Bursztynu. „O bursztynie opowiemy niemal wszystko”

2021-07-21 10:03

Już od najbliższej soboty ( 24 lipca 2021 r.) mieszkańcy Gdańska i turyści będą mogli zobaczyć wnętrza nowej siedziby Muzeum Bursztynu. Poza możliwością zwiedzenia wystawy w Wielkim Młynie, na zewnątrz obiektu przygotowano wiele atrakcji, których motywem przewodnim będzie bursztyn.

Podczas pierwszych dwóch dni tegorocznej edycji Jarmarku św. Dominika (24-25 lipca) do Muzeum Bursztynu obowiązywać będą bezpłatne wejściówki. Ich rezerwacja jest możliwa przez stronę internetową Muzeum Gdańska. Pula bezpłatnych wejściówek online wynosi 630 dziennie. W kasie w Wielkim Młynie będzie dostępnych jedynie 270 biletów na dzień.

"Mam nadzieję, że nasz nowy obiekt spotka się z dużym zainteresowaniem zwiedzających. Mieszkańcy, jak i turyści będą chętnie do niego zaglądać, a muzeum będzie żyło i promowało ideę kolekcjonowania bursztynu i bursztynu jako marki naszego miasta"

– mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

Bursztynowe skarby w Wielkim Młynie

We wnętrzu Wielkiego Młyna najcenniejsze skarby gdańskiego dziedzictwa zostaną zaprezentowane w nowej odsłonie.

"O bursztynie opowiemy niemal wszystko. Wystawa będzie podzielona na część artystyczną i przyrodniczą. Na pierwszym piętrze będzie pokazany bursztyn w przyrodzie, natomiast na drugim piętrze bursztyn w kulturze, gdzie w specjalnej gablocie zaprezentujemy premierowo bursztynowe szachy z 1690 roku oraz współczesną kolekcję, która powstała dzięki wsparciu i darowiznom bursztynników i artystów. Nowe Muzeum pomieści również największą bryłę bursztynu na świecie"

– informuje Renata Adamowicz, kierownik Muzeum Bursztynu.

Powstanie Muzeum Bursztynu w nowej siedzibie było możliwe dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz Programu Polska-Rosja 2014-2020, a także dzięki dotacji miasta Gdańsk.

Szczecin w PRL. Powstaje wyjątkowe muzeum
Źródło: Wielkie otwarcie nowej siedziby Muzeum Bursztynu. „O bursztynie opowiemy niemal wszystko”