Wilcze szczenięta leżały martwe przy drodze. Apel stowarzyszenia łapie za serce!

2022-07-19 12:20 Róża Perszon
Wilcze szczenięta leżały martwe przy drodze. Apel stowarzyszenia łapie za serce!
Autor: facebook.com/SDNWILK

Martwe zwierzęta przy drodze są coraz częstszym widokiem. Do przykrego znaleziska doszło w woj. pomorskim, gdzie na lokalnej drodze zginął wilczy szczeniak - samiczka. Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" wystosowało apel, który chwyta za serce.

Wilcze szczenięta są już bardzo aktywne. Nierzadko bawią się na liniach oddziałowych i leśnych drogach. Niestety, przez lasy biegną także drogi asfaltowe, a jadący nimi kierowcy często pędzą nie zwracając uwagi na dzikie zwierzęta.

- piszą w swoich mediach społecznościowych autorzy postu. 

W ostatni weekend takie zdarzenia miało miejsce we Wdeckim Parku Krajobrazowym, w woj. pomorskim, gdzie na lokalnej drodze zginął wilczy szczeniak - samiczka. Stowarzyszenie przypomina, że jadąc należy zachować szczególną ostrożność! 

Co zrobić w przypadku odnalezienie martwego wilka?

Dowiedzieć się tego można ze strony internetowej stowarzyszenia i poradnika "Po sąsiedzku z wilkami" dostępnego pod TYM linkiem. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Płk Matysiak: ukraińskie służby coraz sprawniej działają [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]