Włącz się w malowanie muralu „Nasze Witomino”

i

Autor: gdynia.pl

Włącz się w malowanie muralu „Nasze Witomino”

2021-07-27 11:00

Ściana gotowa, materiały kupione, ekipa w gotowości – można zaczynać malowanie nowego muralu na Witominie. Na murze oporowym na tyłach budynku przy ul. Chwarznieńskiej 36 w najbliższych tygodniach powstanie malowidło „Nasze Witomino”. Pojawią się na nim kolejne, stworzone przez młodzież, symbole rewitalizowanej dzielnicy.

Gdy w ubiegłym roku na ścianie garaży przy ul. Uczniowskiej powstawał mural w ramach projektu „Miejsce tworzenia jest tam, gdzie mieszkam”, można było przypuszczać, że tego typu przedsięwzięcia będą kontynuowane. W grupie zaangażowanych w tworzenie malowidła młodych ludzi był bowiem 15-letni dziś Kamil. Jak cytuje oficjalny portal miasta GDynia.pl, mówił wtedy:

"Zaciekawił mnie pomysł na mural i postanowiłem pomóc. Mam satysfakcję, że coś zrobiłem. Nauczyłem się, że najlepiej pracuje się z ludźmi, którzy pomagają, i że dobrze pomagać innym. Chciałbym zrobić jeszcze jeden mural. Może z Funduszu Sąsiedzkiego?"

Jak powiedział, tak zrobił. Pod okiem pracowniczki Laboratorium Innowacji Społecznych przygotował projekt do Funduszu Sąsiedzkiego „Gdynia OdNowa” – konkursu dla mieszkańców na inicjatywy angażujące sąsiadów. W efekcie odbyły się warsztaty dla młodzieży w ramach „Letniej szkoły muralu”, prowadzone przez artystę rzemieślnika Beeskiego. Wtedy też powstał projekt muralu, który ozdobi mur oporowy na tyłach budynku przy ul. Chwarznieńskiej 36. Warsztaty z udziałem uczniów szkół podstawowych zorganizowano w lipcu.

Ściana, którą ozdobi mural, została zagruntowana i pomalowana. Opracowany przez Beeskiego projekt przerzucono na nią za pomocą rzutnika. 

Co ciekawe, wybrana technika wymusiła prowadzenie prac po zmroku, a zatem ta część projektu powstawała przez trzy dni do późnych godzin nocnych.

Dziś nic już nie stoi na przeszkodzie, by zacząć wypełniać mural kolorami.

Włącz się w malowanie muralu „Nasze Witomino”

i

Autor: gdynia.pl

Prace nad muralem potrwają do 2 września. W razie potrzeby zostaną przedłużone.

Miłosne manewry dziennikarki na urodzinach kurortu w Juracie. Tadla kusi męża
Źródło: Włącz się w malowanie muralu „Nasze Witomino”