Wyłoniono zwycięzców „Do pracy jadę rowerem”

i

Autor: gdynia.pl

Wyłoniono zwycięzców „Do pracy jadę rowerem”

2021-11-08 8:53

W ubiegłym tygodniu rozwieziono ostatnie śniadania rowerowe. Potem systemy komputerowe zliczyły wszystkie przejazdy, na których podstawie wyłoniono najlepszych uczestników 10. edycji projektu „Do pracy jadę rowerem”. Czas na podsumowanie i prezentację zwycięzców!

"To niezwykłe, że mimo upływu lat projekt wciąż wzbudza tak ogromne zainteresowanie. Uczestnicy jubileuszowej edycji przejechali łącznie ponad milion kilometrów i po raz kolejny udowodnili, że droga do pracy nie musi być nudna i powtarzalna"

– podsumowuje projekt Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Formuła konkursu oraz rower jako środek transportu, czyli promocja zdrowia i ekologii, spowodowały, że do projektu zgłosiło się wiele firm z całej Gdyni. Ich pracownicy byli niczym zawodnicy biorący udział w wyścigu Tour de Pologne. Rozpoczęli sportową rywalizację, wykręcając z tygodnia na tydzień coraz więcej kilometrów. Dla zwycięzców projektu przewidziano nagrody finansowe w wysokości 500 zł, a dla najlepszych firm – 2500 zł. Było więc o co walczyć.

Projekt „Do pracy jadę rowerem” trwał 30 tygodni. Rozpoczął się 1 kwietnia a zakończył 24 października. W akcji wzięło udział 2070 uczestników z 337 firm, którzy za swoje przejazdy otrzymali łącznie 14750 śniadań. Przejechali oni ponad 1 192 627 km, czyli okrążyli kulę ziemską 30 razy, zaliczając ponad 133 tysiące przejazdów i nie bacząc na warunki atmosferyczne.

"Zamiana samochodów na jednoślady miała na celu nie tylko rozruszanie mieszkańców Gdyni, ale przede wszystkim wyrobienie u nich zdrowych nawyków i pokazanie, że chcieć to móc. Wszystko to tylko kwestia psychiki – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Spotu. – Mam nadzieję, że pozytywne efekty, jakie odczują uczestnicy projektu, czyli np. lepsze samopoczucie i dyspozycja fizyczna, wpłyną na poprawę ich codziennego życia."

Najlepsi z najlepszych

Zwycięzcą jubileuszowej edycji projektu „Do pracy jadę rowerem” został Jacek K. z Karwin ps. „Kicak”

Wyłoniono zwycięzców „Do pracy jadę rowerem”

i

Autor: gdynia.pl

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili:

Krzysztof Gurzęda 

Mietel

M@rioosz

Rafał Pawlak

Michu

Ad Ki 

Robert K. 

Grzegorz Wróblewski 

Tomasz Bladowski

Dla ukochanej żony przejechałem 600 km na rowerze
Źródło: Wyłoniono zwycięzców „Do pracy jadę rowerem”