Załóż maseczkę a dostaniesz... cukierka! Ruszyła nowa akcja w Gdyni

2021-08-17 10:12 Róża Perszon
Załóż maseczkę a dostaniesz... cukierka! Ruszyła nowa akcja w Gdyni
Autor: gdynia.pl

Czy wsiadając do autobusu, pamiętasz o tym, aby zakładać maseczkę i mieć na uwadze bezpieczeństwo innych? Jeśli tak, to niewykluczone, że w nagrodę dostaniesz… krówkę. W taki sposób ZKM Gdynia przez kilka dni dziękuje pasażerom, którzy przestrzegają obostrzeń związanych z pandemią.

Jeśli wchodzisz do autobusu w maseczce – dostajesz krówkę z logo ZKM Gdynia, a jeśli wchodzisz bez osłony ust i nosa – dostajesz maseczkę, żeby chronić innych podróżnych. To kilkudniowa akcja komunikacyjnego operatora, która ma uświadomić pasażerom, że pandemia nadal trwa.

"Akcja polega na tym, że pasażerom, którzy nie mają masek, dajemy je, a tym, którzy mają maseczkę – rozdajemy krówki. Dziś jeździmy głównie po Śródmieściu, ulicą Świętojańską do Wzgórza św. Maksymiliana"

 – mówi Filip, który w duecie z Izą uczestniczył w akcji od poniedziałkowego poranka.

Przedsięwzięcie ruszyło w miniony piątek (13 sierpnia). Jednak w poniedziałek (17 sierpnia) oraz we wtorek w gdyńskich autobusach i trolejbusach również pojawią się pracownicy ze słodkimi upominkami, które otrzymują podróżni przestrzegający obostrzeń sanitarnych.

Na każdej z krówek przeczytamy: „Dziękujemy, że nosisz maseczkę”. Ten mały gest to podziękowanie za to, że dzięki rozsądnemu podejściu nie musimy już obawiać się jazdy komunikacją miejską – to wciąż bezpieczna opcja przemieszczania się po mieście, a, jak można łatwo zaobserwować, pasażerowie biorą sobie do serca obowiązujące reguły.

W jakim wieku dziecko powinno samodzielnie siadać?
Źródło: Załóż maseczkę a dostaniesz... cukierka! Ruszyła nowa akcja w Gdyni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany