Zostawiono psa na pastwę losu. Myśliwi uratowali go przed śmiercią!

i

Autor: Koło Łowieckie "Głuszec" Kartuzy

Zostawiono psa na pastwę losu. Myśliwi uratowali go przed śmiercią!

2021-11-16 11:39

Myśliwi Koła Łowieckiego „Głuszec” w Kartuzach, znaleźli w lesie psa przywiązanego łańcuchem do drzewa, którego ktoś porzucił. Na szczęście ta historia ma szczęśliwe zakończenie.

To miało być zwykłe polowanie. Jak opisuje portal Super Express, myśliwi z Koła Łowieckiego „Głuszec” w Kartuzach, wybrali się na łowy w ramach programu zwalczania ASF w rejonie miejscowości Prokowo. Podczas przeczesywania lasu w poszukiwaniu dzików do odstrzału lub ich szczątków, kartuscy myśliwi spotkali psa przywiązanego łańcuchem do drzewa. 

Zwierzę przywiązane ciężkim łańcuchem do  drzewa nie miało szans wydostać się własnymi siłami ze śmiertelnej pułapki. Myśliwi natychmiast rzucili się psu na ratunek.

"Od razu rozplątaliśmy łańcuch i uwolniliśmy psa. Daliśmy mu wody do picia i nakarmiliśmy kanapkami i kiełbasą. Nikt normalny nie zostawia w takim miejscu zwierzęcia. Mam nadzieję, że ktoś rozpozna tego psa na zdjęciach i zgłosi jego właściciela na policję"

- mówi jeden z myśliwych.

Łowczy przewieźli znalezionego psa do schroniska Animals w Kościerzynie, gdzie zbadał go weterynarz. Wkrótce zwierze będzie szukało nowego domu i kochającej rodziny.

Susz. Potrącił pieszego na przejściu. Policja opublikowała drastyczne nagranie
Źródło: Zostawiono psa na pastwę losu. Myśliwi uratowali go przed śmiercią!