To już pewne, ratusz nie pozostawia złudzeń. Będzie nowy komendant straży miejskiej w Warszawie

i

Autor: Marcin Smulczyński/Super Express

Będzie dymisja komendanta straży miejskiej? Chodzi m.in. o parkowanie!

2022-05-18 17:24

Komendant Straży Miejskiej Zbigniew Leszczyński był krytykowany przez miejskich aktywistów i mieszkańców stolicy m.in. za nieudolność w walce z tzw. patoparkowaniem w mieście. Wiele wątpliwości budził także niedawny przetarg w sprawie zakupu motorówki dla straży. Czy zostanie odwołany ze swojego stanowiska?

Miejscy aktywiści, głównie ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, zarzucają komendantowi straży miejskiej nieudolność w walce z tzw. patoparkowaniem w mieście. Niedawno nagłośnili również sprawę przetargu, który straż miejska ogłosiła na zakup motorówki. Opis, jaki podano w specyfikacji konkursowej, miał być w całości skopiowany ze strony jednego z producentów.

Po nagłośnieniu m.in. tych doniesień, a także tych w sprawie patoparkowania, prezydent Warszawy zapowiedział zmiany.

- Będą zmiany, zapowiedziałem i tak dokładnie będzie. Natomiast to nie jest takt, że zmiany wprowadza się z dnia na dzień. Chodzi o to, żeby znaleźć odpowiednie osoby, żeby przygotować odpowiedni program, zająć się tym, co najważniejsze - mówił Rafał Trzaskowski. - Ja takie zmiany zapowiedziałem i słowa dotrzymam.

Jak poinformował we wtorek na konferencji prasowej Campusu Polska Przyszłości - swoją decyzję ogłosi w piątek 20 maja.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

Najsłynniejsze mosty na świecie. Czy wiesz, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się ten most?
Tower Bridge w Londynie

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Będzie dymisja komendanta straży miejskiej? Chodzi m.in. o parkowanie!