Białoruski Batalionu im. Konstantego Kalinowskiego

i

Autor: https://twitter.com/HannaLiubakova / pixabay.com Białoruski Batalionu im. Konstantego Kalinowskiego

Białoruscy ochotnicy ruszają bronić Kijowa - rekrutują się w Warszawie!

2022-03-14 11:43

Białorusini sprzeciwiający się reżimowi Alaksandra Łukaszenki licznie wspierają Ukraińców w ich walce z rosyjskimi najeźdźcami. Rekrutacja ochotników do jednego z batalionów prowadzona jest w Warszawie! Więcej na ten temat w naszym artykule.

Białorusini wspomagają Ukraińców w obronie Kijowa - właśnie formowany jest batalion składający się z ochotników. To obywatele Białorusi sprzeciwiający się współdziałającemu z Władimirem Putinem reżimowi Alaksandra Łukaszenki. Opozycjoniści zjednoczeni pod biało-czerwono-białą flagą zamierzają walczyć z rosyjskimi siłami na terenie Ukrainy. W mediach społecznościowych pojawiło się niedawno wideo, w którym jeden z dowódców Samodzielnego Białoruskiego Batalionu im. Konstantego Kalinowskiego zachęca do wstąpienia w ich szeregi. Co ciekawe, rekrutacja ochotników odbywa się w Warszawie. Więcej na ten temat w dalszej części naszego artykułu.

Matki kontra Putin. Kobiety z dziećmi zaprotestowały przeciwko wojnie na Ukrainie

Na Facebooku Domu Białorsuskiego znaleźć można też informację dla wszystkich tych, którzy chcą wspomóc przedsięwzięcie od strony organizacyjnej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Białoruski Dom w Warszawie stał się centrum rekrutacyjnym

Wideo pojawiło się najpierw na Telegramie. Później zaczęto je udostępniać także w innych mediach społecznościowych. Na końcu nagrania dowódca informuje: Przyłączyć można się do nas w centrum mobilizacyjnym w Warszawie. Znajduje się ono w warszawskim Domu Białoruskim. To pozarządowa organizacja zrzeszająca białoruską społeczność w stolicy Polski i czynnie wpierająca działania opozycji wobec reżimu Alaksandra Łukaszenki. O najnowszej inicjatywie Domu Białoruskiego informowała między innymi Gazeta Wyborcza. Stojący na czele organizacji Aleś Zarembiuk podkreślał w rozmowie z dziennikarzami, że Białoruś walczy ramię w ramię z Ukraińcami już od 2014 roku i aneksji Krymu. W ramach rekrutacji odbywa się również weryfikacja ochotników. To działanie ma wyeliminować potencjalnych rosyjskich agentów podstawionych przez Kreml.

Źródło: Białoruscy ochotnicy ruszają bronić Kijowa - rekrutują się w Warszawie!