Bieg Trzech Króli

i

Autor: https://www.facebook.com/Orszak.Trzech.Kroli Bieg Trzech Króli

WARSZAWA: Bieg Trzech Króli 2022 - GODZINA, MIEJSCE i TRASA wydarzenia

2021-12-30 11:21

Zanim ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli, odbędzie się bieg na dystansie pięciu kilometrów. Będzie to nie tylko możliwość sprawdzenia swojej kondycji, ale też wsparcia celu, jakim jest zbiórka pieniędzy na szkołę zawodową Eastlands w Nairobi, stolicy Kenii. W naszym artykule znajdziecie najważniejsze informacje na temat Biegu Trzech Króli.

Święto Trzech Króli, 6. stycznia to pierwsze ważne święto kościelne po nowym roku. W 2022 roku wypada ono w czwartek. Święto za każdym razem jest okazją do organizowania barwnych orszaków, podczas których przez ulice miast przechodzą ludzie w jasełkowych przebraniach. Jednym z największych orszaków jest ten organizowany w Warszawie. Stołecznemu Orszakowi Trzech Króli po raz pierwszy będzie towarzyszyło wydarzenie sportowe - Bieg Trzech Króli. Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć w nim udział nie tylko sprawdzą się w rywalizacji na dystansie pięciu kilometrów, ale też wspomogą szczytny cel, jakim jest zbiórka pieniędzy na szkołę zawodową Eastlands w Nairobi, stolicy Kenii. Gdzie i o której odbywa się bieg? Jak się na niego zapisać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części artykułu.

Autobus gnał ulicami jak szalony!

Bieg Trzech Króli w Warszawie - ZAPISY i OPŁATA STARTOWA

Celem biegu jest zebranie środków finansowych na wsparcie szkoły zawodowej Eastlands w Nairobii. Opłata startowa wynosi 20 zł i uiszczana jest podczas rejestracji, której dokonać można tutaj. Więcej informacji znajdzie w poście, który zamieszczamy poniżej.

Bieg Trzech Króli w Warszawie - godzina i miejsce

Bieg Trzech Króli 6. stycznia 2022 w Warszawie odbędzie się w Ogrodzie Saskim. Otwarcie biura zawodów i szatni dla zawodników wyznaczono na 9:30. Bieg będzie się zaś odbywał w pięciu turach startujących o godzinach: 10:00, 10:20, 10:40, 11:00 i 11:20. Zwycięzcy otrzymają symboliczne dary Trzech Króli: złoto, mirrę i kadzidło, natomiast każdy uczestnik - pamiątkowy drewniany medal i sportowy pakiet Trzech Króli.

Bieg Trzech Króli w Warszawie - TRASA

Trasę wiodącą przez Ogród Saski można prześledzić klikając tutaj. Dystans liczy 5 km.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: WARSZAWA: Bieg Trzech Króli 2022 - GODZINA, MIEJSCE i TRASA wydarzenia