Falenica: NIEBEZPIECZNE CHEMIKALIA na jednej z posesji - zobacz, co w nich było [ZDJĘCIA]

2021-11-16 14:52

Kilkadziesiąt szklanych butelek z chemikaliami znaleziono na jednej z falenickich posesji. Wśród substancji był między innymi stężony kwas siarkowy! Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Stężony kwas siarkowy, glikol etylenowy czy siarczek wapnia - między innymi takie substancje były w szklanych butelkach, które ktoś pozostawił przed jedną z posesji w Falenicy przy ulicy Bystrzyckiej. Wszystkie te środki mogły stanowić śmiertelne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt! O niebezpiecznym znalezisku napisała niedawno na swojej stronie warszawska straż miejska. Informację o około 30. butelkach i słoikach funkcjonariusze straży otrzymali 13. listopada. Kto zostawił groźne chemikalia? Odpowiedzialnej za to osoby jak dotąd nie wykryto. Ważniejsze jest jednak to, że substancje zabezpieczono nim doszło do tragedii.

Bandyta na drodze! Wyjął broń i groził innemu kierowcy

Niebezpieczne znalezisko w Falenicy

Chemikalia stały w skrzynce przy śmietniku. Wśród substancji był słój ze stężonym kwasem siarkowym, pojemnik z kwasem azotowym, glikol etylowy oraz inne odczynniki chemiczne. Na szczęście nie doszło do skażenia środowiska lub kontaktu człowieka z niebezpiecznymi substancjami, żaden z pojemników nie został uszkodzony. Strażnicy wezwali właściciela posesji i zarządcę terenu, którzy usunęli groźne znalezisko. W galerii zobaczycie zdjęcia chemikaliów. Większość z nich jest opisana.

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Falenica: NIEBEZPIECZNE CHEMIKALIA na jednej z posesji - zobacz, co w nich było [ZDJĘCIA]