Burza

i

Autor: pixabay.com Burza

Mazowieckie: OSTRZENIE 3. STOPNIA 15.07 - potężne burze z gradem w całym województwie!

2021-07-15 9:29

Mieszkanki i mieszkańcy województwa mazowieckiego muszą się przygotować na potężne burze z gradem, 15 lipca. Alert pogodowy najwyższego, 3. stopnia wydano dla całego regionu! W naszym artykule poznacie najnowsze ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Ostrzeżenia 3. stopnia dla województwa mazowieckiego wydano w czwartek, 15.07. To najwyższy alert pogodowy wydawany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Mapa pogodowa IMGW pokazuje, że niemal cały teren Mazowsza zabarwiony jest kolorem czerwonym. Jedynie w powiatach sokołowskim, siedleckim i łosickim obowiązują ostrzeżenia 2. stopnia. W pozostałych powiatach należy spodziewać się potężnych nawałnic, a miejscami także opady gradu. Do tego może bardzo silnie wiać. Wiatr w porywach może osiągać aż 120 km/h! Czerwony alert pogodowy dla województwa mazowieckiego trzeba potraktować bardzo poważnie. Jeśli prognozy się potwierdzą, niemal pewne są uszkodzenia drzewostanu. Powalone drzewa i złamane gałęzie stanowią ogromne zagrożenie.

Futbologia gala

CZERWONY ALERT dla Warszawy i Mazowsza - czego się spodziewać?

Na mapie zagrożeń pogodowych IMGW zaznaczono obszary, na których obowiązują ostrzeżenia przed burzami i gradem 15 lipca. Mazowsze jest jedynym regionem, na którym obowiązują ostrzeżenia 3. stopnia. Dotyczą one gwałtownych burz i miejscowych opadów gradu. Opis zagrożeń znajdujemy na stronie IMGW:

Burze z gradem

  • stopień: 3
  • prawd. 80%
  • Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 60 mm, lokalnie kumulacja do 90 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad.
  • Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może być aktualizowane.

Mazowsze obowiązuje też ostrzeżenie 2. stopnia przed upałami:

Upał

  • stopień: 2
  • prawd. 90%
  • Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.
  • Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane.
Źródło: Mazowieckie: OSTRZENIE 3. STOPNIA 15.07 - potężne burze z gradem w całym województwie!