Nadawanie numerów PESEL Ukraińcom w Warszawie. Będą problemy?

i

Autor: Pixabay Nadawanie numerów PESEL Ukraińcom w Warszawie. Będą problemy?

Nadawanie numerów PESEL Ukraińcom w Warszawie. Będą problemy?

2022-03-14 16:17

Do uruchomienia systemu nadawania PESEL uchodźcom z Ukrainy coraz bliżej, a już teraz pojawiają się trudności z terminalami do jego obsługi. Mimo to władze stołecznego ratusza zapewniają, że środowy termin rozpoczęcia procesu jest niezagrożony.

Będą problemy z nadaniem numeru PESEL?

Warszawa przygotowuje się do uruchomienia systemu nadawania PESEL uchodźcom z Ukrainy, jednak już teraz pojawiają się pierwsze trudności. To wnioski z testów, które przeprowadziły w weekend władze stolicy. - Działanie terminali w niektórych miejscach jest różne - mówi rzeczniczka ratusza, Monika Beuth-Lutyk.

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA

Na razie jest to dosyć niepokojące, że taka rejestracja zajmuje dużo czasu - około 30-40 minut. Największy wyzwaniem jest transkrypcja ukraińskich dokumentów na polski. Bardzo potrzebujemy tłumaczy. Obecnie jesteśmy w trakcie naboru - mówi Monika Beuth-Lutyk.

Nazwij to inaczej - która nazwa jest właściwa?

Pytanie 1 z 20
Kabaczkiem nazywamy niekiedy:

Jak zarejestrować PESEL?

Ukraińcy będą mogli uzyskać numer PESEL w punktach noclegowych i urzędach dzielnic. Władze stolicy planują uruchomić również dodatkowe, specjalne punkty.

- Nasi mieszkańcy, którzy załatwiają swoje sprawy w urzędach dzielnic na pewno odczują zwiększony ruch, ale takie rozwiązanie pozwoli, żeby ta praca mogła odbywać się w miarę normalnie - dodaje Monika Beuth-Lutyk.

Proces nadawania numeru PESEL ma ruszyć w środę, 16.03 i na razie - według zapewnień ratusza - ten termin nie jest zagrożony.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Nadawanie numerów PESEL Ukraińcom w Warszawie. Będą problemy?