Odnaleźli się po 40 latach

i

Autor: pixabay.com Odnaleźli się po 40 latach

Odnaleźli się po 40 latach! Pomógł w tym dzielnicowy

2022-04-29 13:35

To wzruszające spotkanie nie miałoby miejsca bez pomocy pewnego dzielnicowego z gminy Tłuszcz. Dzięki jego pomocy rodzeństwo, odnalazło siebie nawzajem p 40 latach! O tym wyjątkowym zdarzeniu przeczytacie w naszym artykule.

Ta historia pokazuje, jak wytrwałość w poszukiwaniach oraz zaangażowanie odpowiednich osób, może doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. Chodzi o przyrodnie rodzeństwo, które odnalazło się po 40 latach! A wszystko dzięki pomocy policji - w szczególności aspiranta sztabowego Tomasza Popowskiego z komisariatu w Tłuszczu (powiat Wołomiński). Gdy mundurowego poproszono o pomoc, nie zwlekał z działaniem. Dzięki znajomości swojego rejonu i współpracy z instytucjami, szybko ustalił, kim może być mężczyzna poszukiwany od dekad przez swoją przyrodnią siostrę. Cała opowieść ma zaś swój początek w małej miejscowości w województwie podlaskim...

Janusz Steinhoff: Podwyżki gazu sięgną kilkudziesięciu procent

40 lat rozłąki 

Pani Ewa od blisko 40 lat nie widziała swojego przyrodniego brata. Po nieudanych samodzielnych próbach nawiązania kontaktu, zwróciła się o pomoc do policji w Białymstoku. Tamtejsi mundurowi domyślali się, że brat pani Ewy może mieszkać w województwie Mazowieckim. Podinspektor Joanna Mocarska z tamtejszego wydziału prewencji, zwróciła się o pomoc do asp. sztab. Tomasza Popowskiego z gminy Tłuszcz. To właśnie on doprowadził do happy endu. Udało mu się ustalić miejsce zamieszkania 61-latka i jeszcze tego samego dnia, po prawie 40. latach, rodzeństwo nawiązało ze sobą kontakt.

Podinspektor Joanna Mocarska z Komedy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w imieniu pani Ewy złożyła podziękowania i gratulacje na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie insp. Marka Ujazda oraz Komendanta Komisariatu Policji w Tłuszczu nadkom. Tomasz Młynarczuk, którzy mogli z dumą przekazać je swojemu podwładnemu.

Źródło: kppwolomin.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Odnaleźli się po 40 latach! Pomógł w tym dzielnicowy