Warszawa walczy z przemocą domową

i

Autor: pixabay Warszawa walczy z przemocą domową

Przemoc karmi się milczeniem! Nie bądź biernym widzem

2021-11-26 15:57

Rusza nowa kampania społeczna w Warszawie, która ma zachęcić ofiary przemocy domowej do zgłaszania takich przypadków. Chcemy też pokazać, że najgorsza jest bierność w takich sytuacjach - mówi rzeczniczka warszawskiego ratusza.

Bunt w ośrodku dla migrantów

Przemoc karmi się milczeniem! Nie bądź biernym widzem

Z kampanią pod takim hasłem rusza warszawski ratusz. To w ramach międzynarodowej kampanii "16 Dni Akcji przeciw przemocy ze względu na płeć". Na ulicach i w komunikacji miejskiej pojawią się spoty, numery telefonów do ośrodków pomocy i wskazówki postępowania dla świadków przemocy. - Trzeba wykonać pierwszy krok. Odważyć się na telefon i powiadomić, że jest się ofiarą przemocy. Lub inny odważny i odpowiedzialny krok - pomóc komuś, kto takiej przemocy doznaje – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Tylko w stolicy - ​według wypełnionych Niebiesiech Kart - liczba osób doświadczających przemocy w rodzinie w 2020 roku wynosiła ponad 6 tys. osób. Prawie połowa z nich to kobiety, a 42 procent to dzieci. Natomiast liczba osób stosujących przemoc wyniosła blisko 4 tys. w tym 80% to mężczyźni. W Warszawie działa kilkanaście organizacji wspierających osoby doświadczające przemocy, m.in.: Warszawski Ośrodek Interwencji Kryzysowej (nr tel.: 22 855 44 32) i całodobowa infolinia Fundacji Centrum Praw Kobiet (nr tel.: 600 070 717). 

Czytaj także: Dzieci ślą tysiące listów do Laponii! Jaki jest adres świętego MIkołaja?

Sonda
Czy Warszawa jest bezpiecznym miastem?
Źródło: Przemoc karmi się milczeniem! Nie bądź biernym widzem