Sokoły z PKiN mają pisklęta

i

Autor: https://www.facebook.com/PeregrineProjectPoland/ Giga z pisklętami

Sokoły z PKiN mają pisklęta! Zobaczcie dzieci Franka i Gigi [WIDEO]

2022-04-25 15:12

Możemy już pogratulować rodzicom kolejnych pociech! Franek i Giga, para sokołów wędrownych z Pałacu Kultury i Nauki doczekała się piskląt! W naszym artykule znajdziecie nagranie, na którym widać maluchy.

Franek i Giga to dobrze znane mieszkańcom i mieszkankom Warszawy sokoły wędrowne. Ich gniazdo znajduje się na szczycie Pałacu Kultury i Nauki, a dzięki umieszczonej tam kamerze możemy stale podglądać ich życie. Już w marcu pisaliśmy o ich pierwszym tegorocznym jaju. Później giga zniosła kilka kolejnych, a teraz z radością możemy donieść o pisklakach! Przełom kwietnia i maja to czas, gdy młode sokoły wędrowne zaczynają przebijać skorupki. Pierwszy ptak wykluł się 20 kwietnia. Dwa następne 21 i 23 kwietnia, a czwarte jajo wciąż jest wysiadywane. Mamy pierwsze nagranie z gniazda Franka i Gigi! Zobaczycie na nim, urocze pisklaki i troskliwą mamę.

Jeśli Roman chce dostać się do Formuły 1, nie może stać w miejscu

Pisklęta sokołów pod iglicą PKiN - WIDEO

Sokołami z Warszawy i innych polskich miast zajmują się członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół". Na swoim Facebooku udostępnili nagranie z trójką maleństw ogrzewanych przez mamę. Widzimy też czwarte, nadpęknięte jajo.

Sokoły z PKiN można też podglądać za pośrednictwem strony peregrinus.pl. Znajdziemy tam podgląd z gniazda Franka i Gigi pod iglicą Pałacu Kultury i Nauki. Warto dodać, że trwa konkurs na imiona dla maluchów. Swoje propozycje można wpisywać na peregrinus.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Sokoły z PKiN mają pisklęta! Zobaczcie dzieci Franka i Gigi [WIDEO]