Spektakl Fantomy

i

Autor: archiwum Teatru Akt

Teatr AKT ląduje "pod blachą" - wyjątkowy program na 100-lecie urodzin Lema

2021-07-16 20:25

Przybysze z kosmosu, rozmowy z obcymi oraz cyrkowa inspiracja "Solaris" Lema. To wszystko czeka nas w niedzielę, 18 lipca, na Placu Zamkowym. Swój "Teatr pod Blachą" otworzy tam Teatr AKT. Wszystko po to, żeby w artystyczny sposób świętować urodziny Stanisława Lema. Jak zapewniają organizatorzy - nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin!

Lektury szkolne - filmy. Ekranizacje książek, które pomogą w nauce

Z Olszynki Grochowskiej na Plac Zamkowy

Teatr AKT działa w Warszawie już od 30 lat, ale nie każdemu może być z nimi po drodze. Ich siedziba mieści się na Olszynce Grochowskiej. Dlatego wydarzenie "Teatr pod Blachą" może być unikalną okazją do spotkania artystów w samym centrum Warszawy. Ściągnie ich w to miejsce nie byle jaka okazja - 100. rocznica urodzin Stanisława Lema. To jego twórczością inspirowane będą wszystkie punkty artystycznego programu, który stworzono z myślą o całych rodzinach.

Dwukrotnie - o godz. 15:00 i 18:00 na Placu Zamkowym spotkać będzie można Yanki i Coolka.- Yanki i Coolka znajdziecie na Placu Zamkowym i poznacie je po kosmicznych kostiumach! Będzie można nauczyć się podstawowych rzeczy związanych z cyrkiem: żonglowania, zabaw z hula hopem, pobawić się aktorsko - mówi Karolina Banaszek z Teatru AKT.

O 17:00 przyjdzie pora na happening "Futuryści". Będzie to akcja teatralna na Placu Zamkowym, na którym wylądują... przybysze z kosmosu!- Nasi przybysze z kosmosu postanowili przybyć na ziemię i nawiązać kontakt z człowiekiem! Czy to się uda? To zależy od naszych widzów, bo jest to akcja interaktywna! - mówi Karolina Banaszek.

Na finał - "Fantomy"

Zwieńczeniem imprezy o godz. 21:00 będzie spektakl "Fantomy", który zobaczymy w Pałacu pod Blachą. Jest to spektakl inspirowany powieścią "Solaris" Stanisława Lema. Co ważne - nie jest to dokładny przekład powieści

- Jest to zabawa motywami, zabawa obrazami. Sprawny czytelnik twórczości Lema z pewnością odnajdzie konkretne motywy - mówi Karolina Banaszek. Fabuła powieści Lema prowadzona jest na dwóch równoległych poziomach: romantycznej historii miłosnej oraz opowieści filozoficznej w obliczu spotkania z Nieznanym, czyli myślącym Oceanem. Wciąż aktualny i pobudzający wyobraźnię temat podróży kosmicznych, spotkań i prób nawiązania kontaktu z Obcymi połączony jest tu z rozważaniami nad kondycją człowieka, jego lękami oraz problemami w relacjach z drugim człowiekiem. Spektakl będzie grany z muzyką na żywo, która będzie...tworzona na bieżąco, na podstawie tego, co dzieje się na scenie!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Teatr AKT ląduje "pod blachą" - wyjątkowy program na 100-lecie urodzin Lema