warszawska technika teatralna

i

Autor: pixabay.com

Teatralni rzemieślnicy wychodzą zza kulis. Czym jest "Warszawska Technika Teatralna"?

2021-01-07 14:06

Garderobiane, perukarze i oświetleniowcy, po raz pierwszy w roli głównej. Sylwetki rzemieślników których praca była niezbędna do powstania spektaklu przybliża "Warszawska Technika Teatralna". Chodzi o z pozoru niewidzialnych twórców magii teatru: kostiumografów, modelatorów czy charakteryzatorów.

Trening na schodach | ESKA XD - Fit vlog #13

Flagi państw. Czy rozpoznasz państwo po fladze? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Spójrz na flagę i powiedz, jakie to państwo:
Flagi państw

Choć na scenie ich nie widać, bez nich nie ma teatru- trwają prace nad niezwykłym wirtualnym katalogiem teatralnych rzemieślników, którzy wreszcie doczekają się wyróżnienia. "Warszawska Technika Teatralna" pozwoli odkryć ludzi, którzy zza kulis budowali magię sceny.

"Chcielibyśmy oddać pierwszeństwo tym wszystkim, bez których spektakl by nigdy nie powstał, ale oni nigdy nie wychodzą na scenę. Chodzi o kostiumografów, modelatorów, oświetleniowców, maszynistów, stolarzy, szewców, perukarzy, realizatorów dźwięku czy charakteryzatorów" - mówi Karolina Kirsz prezes Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego ITI

Na wciąż uzupełnianej stronie, rzemieślników będzie można wyszukiwać poprzez teatry w których pracowali, sezony artystyczne czy wykonywane profesje. Poznamy ich losy, historie i wkład w rozwój współczesnego teatru. Ale katalog to nie jedyny element projektu.

"Drugą odsłoną projektu będzie słuchowisko teatralne, które również będzie zainspirowane teatrem od kuchni. Będą to wspomnienia o tych ludziach, dzięki którym teatr może się wydarzyć" - dodaje Kirsz.

Wspomnienia aktorki Barbary Krafftówny związane z teatralnymi rzemieślnikami, można znaleźć na stronie internetowej projektu.

Źródło: Teatralni rzemieślnicy wychodzą zza kulis. Czym jest "Warszawska Technika Teatralna"?