Problemy nie do przeskoczenia
Oficjalnym powodem wypowiedzenia umowy były zaległości finansowe. I to nie najnowsze. - Nieruchomość należąca do Poczty Polskiej położona w Warszawie przy ulicy Żelaznej jest aktualnie zajmowana bezumownie. Poczta Polska wypowiedziała dzierżawcy umowę z uwagi na wieloletnie, sięgające 2018 roku, zaległości w opłatach - mówi rzecznik Poczty Polskiej, Daniel Witowski. Poczta Polska ma też już pomysł na to, co zrobić z lukratywną działką w samym sercu miasta. Jednak nie zdradza zbyt wielu szczegółów. - Działka jest położona w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji w centrum Warszawy. Z tego powodu spółka ma związane z nią plany wynikające ze strategii Poczty Polskiej na lata 2021-2023 - mówi rzecznik Poczty Polskiej.
Implant jeszcze nie jest stracony, bo jak zapewniają jego pomysłodawcy - sporo rzeczy z tych już zainwestowanych uda się odzyskać. - One są, tak jak deklarowaliśmy, w pełni do przeniesienia - mówił nam w listopadzie 2021 Zbigniew Bagiński z projektu Implant. - Odzyskać możemy to wszystko, co jest nad ziemią. Wszystkie kontenery, zabudowania. Stopy fundamentowe, zbiorniki retencyjne, czyli w zasadzie większość.
Polecany artykuł:
Nowy plan - nowa lokalizacja
Od miesięcy pomysłodawcy Implant podtrzymują, że mają inną propozycję na zrealizowanie swojego przedsięwzięcia.- To będzie bardzo blisko po drugiej stronie Wisły. W miejscu, które ma bardzo ciekawą swoją historię, które ma ogromne przestrzenie i da nam możliwości do zrealizowania jeszcze większej ilości fajnych pomysłów - mówił w listopadzie 2021 Zbigniew Bagiński.
Czym jest Implant?
To innowacyjna na krajową skalę inwestycja, która czerpie z rozwiązań wykorzystywanych już między innymi w Londynie czy Berlinie. Złożona z kontenerów, niby tymczasowa, ale jednocześnie porośnięta połaciem zieleni.- Zaprojektowaliśmy największy łapacz smogu w Europie, który ma oczyszczacz powietrze dookoła Implantu. Planujemy nasadzenia i przenośne i wkopane w ziemię. Duża ilość traw, porostów - wymieniał w listopadzie 2021 Zbigniew Bagiński i dodał, że na miejscu ma też być zielony parking. - Ci, którzy przyjadą samochodami elektrycznymi będą mogli się podładować za darmo, a każdy bilet parkingowy będziemy zamieniali na jedno zasadzone drzewo. Liczymy, że w ciągu roku będą setki tysięcy takich drzew.
Do tego punkty kulinarne z dobrym jedzeniem, pop-up store'y, galerie i kalendarz zapełniony wydarzeniami muzycznymi oraz artystycznymi.
Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!
Źródło: To już pewnie. Implant u zbiegu Żelaznej i Jerozolimskich nie powstanie