Topienie Marzanny: przedszkola na Woli otrzymają zabawki za stworzenie kukły!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Topienie Marzanny: przedszkola na Woli otrzymają zabawki za stworzenie kukły!

2022-03-18 8:25

W przedszkolach na Woli trwają przygotowania do powitania wiosny. Wśród nich popularne przygotowanie Pani Zimy czyli Marzanny. W ubiegłych latach popularny był obrzęd ich topienia w rzece, na Woli, jednak ponownie zostanie on zastąpiony swoistym „konkursem piękności”. Za każdą wykonaną kandydatkę placówki otrzymują zestawy zabawek dla swoich podopiecznych!

Włosy z bibuły, szaty wycięte z kolorowego papieru czy ręce wykonane z plastikowych butelek – inwencja twórcza najmłodszych nie zna granic – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Podczas przejazdu przez dzielnicę, na każdym przystanku fotografowaliśmy coraz to inne inspiracje, wręczając dla uczestników plebiscytu, zestawy zabawek od Zarządu Dzielnicy. Teraz czas na głosowanie w mediach społecznościowych urzędu na najpiękniejszą zimową miss Wolidodaje burmistrz Strzałkowski.

Od lat organizowaliśmy spotkanie dla najmłodszych w hali Koło, by wspólnie bawiąc się i uczestnicząc w występach artystycznych, powitać nadchodzącą wiosnę – mówi Grażyna Orzechowska – Mikulska, zastępczyni burmistrza na Woli. – Z uwagi na pandemiczne obostrzenia po raz drugi postanowiliśmy zaktywizować zarówno dzieci, jak i ich najbliższych do wspólnego tworzenia najciekawszej zimowej postaci i wierzymy, że konkurs okaże się wyborną zabawą dla całego środowiska i na długie lata stanie się wolską tradycją – dodaje Grażyna Orzechowska – Mikulska.

Zimowa Miss Woli - głosowanie

Album ze wszystkimi Marzannami na facebooku udostępniony zostanie w piątek 18 marca. Na stronie facebook MiejskaWola do poniedziałku 21 marca, do 12:00 można głosować na najciekawszy projekt. Zdjęcie, które zbierze najwięcej pozytywnych reakcji wygra dla przedszkola nagrody rzeczowe, które przewidziane są za 3 pierwsze miejsca.

Źródło: wola.um.warszawa.pl

Co mieszkańcy Belgradu sądzą o wojnie Rosji z Ukrainą?

QUIZ: Co oznaczają te symbole na metkach ubrań?

Pytanie 1 z 12
Jeżeli na metce znajduje się taki symbol, oznacza, że ubranie należy prać:
QUIZ - co oznaczają te symbole na metkach ubrań?
Źródło: Topienie Marzanny: przedszkola na Woli otrzymają zabawki za stworzenie kukły!