ZIMA W MIEŚCIE 2022 za droga dla dzieci? Ceny mocno wzrosną!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

ZIMA W MIEŚCIE 2022 za droga dla dzieci? Ceny mocno wzrosną!

2021-12-02 8:44

"Zima w mieście", to warszawska, popularna akcja, która niestety może zostać odwołana, jeśli sytuacja epidemiczna w kraju będzie się pogarszać. Stolica nie traci jednak nadziei i od kilku tygodni szykuje program zimowego wypoczynku. Niestety, inflacja sięgnęła również tutaj. W tym roku rodzice muszą zapłacić ponad drugie tyle, co za poprzednie edycje!

W przyszłym roku wzrosną opłaty dla uczestników miejskiej akcji „Zima w Mieście". Rodzice warszawskich uczniów zapłacą 50 zł dziennie za opiekę i wyżywanie – w ubiegłym roku było koszt to 20 zł. „Podniesienie stawki za wyżywienie jest związane z galopującą inflacją - ajenci, którzy obsługują akcję nie są w stanie dostarczyć dzieciom odpowiednio zbilansowanego i wartościowego wyżywienia za dotychczasowe stawki” – tłumaczą urzędnicy.

ZIMA W MIEŚCIE 2022- kiedy zapisy?

Zapisy na tegoroczną edycję wydarzenia wciąż są jeszcze zamknięte. Zima w mieście odbywa się w okresie ferii zimowych. Nie wiadomo jednak, czy odbywać będą się one zgodnie z planem. Wciąż istnieje szansa, że wrócimy do zeszłorocznego modelu - dwa tygodnie przerwy, ale dla wszystkich uczniów w całej Polsce jednocześnie. Ma to za zadanie ograniczyć liczbę wyjazdów, a tym samym - możliwość zarażania i przenoszenia COVID-19.

XIX Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Morsów w Starych Jabłonkach – 28 listopada 2021
Źródło: ZIMA W MIEŚCIE 2022 za droga dla dzieci? Ceny mocno wzrosną!