Anita Włodarczyk

Autor: AP PHOTO/DAVID J. PHILLIP

2021-08-03 14:44

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron to niesamowite młociarki, które zdobyły medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Lekkoatletki pokonały mimo początkowych trudności swoje rywalki. Jak przebiegały zawody? Jakie medale zdobyły Włodarczyk i Kopron?

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron zdobyły medale na Igrzyskach Olimpijskich! To była niesamowita walka. Pierwsza próba Anity Włodarczyk niestety okazała się nie najlepsza. Polska młocistka trafiła w siatkę. Kolejną polską zawodniczką w kole stanęła Joanna Fiodorow, która na swoim koncie na dwa medale Mistrzostw Europy. Niestety ona również spaliła rzut, ponieważ młot wylądował poza polem. Trzecią z naszych była Malwina Kopron, która jest medalistką z Londynu rzuciła prosto w... siatkę.

Olimpiada 2020: Mamy kolejny medal. Tadeusz Michalik zdobył brąz w Tokio

Anita Włodarczyk: Łatwiej było rzucić 80 metrów niż wrócić do sportu

To nie była łatwa rywalizacja w rzucie młotem. Ponad połowa zawodniczek posłała swoje młoty w siatkę. W trakcie kolejnej próby Anita Włodarczyk rzuciła 76 metrów i jeden centymetr. Kolejną zawodniczką Joanna Fiodorow, która razem z Malwina Kopron zajmowały piątą lokatę. W kolejnej trzeciej serii najlepsza polska młocistka rzuciła na 77,44 metrów. Joanna Fiodorow zajmowała szóstą lokatę po kolejnym rzucie. Kopron niestety trafiła prosto w siatkę.

B.R.O po raz pierwszy szczerze o współpracy z Ekipą Friza [WYWIAD]

W ścisłym finale zobaczyliśmy aż trzy polskie młocistki.

Sonda
Ile medali zdobędą Polacy podczas IO Tokio 2020?

W czwartej kolejce Malwina Kopron rzuciła 74,11 metrów. Zajmowała piątą lokatę. Joanna Fiodorow z rzutu na rzut była coraz lepsza, ale niestety swoją próbę zakończyła trafieniem w siatkę. Anita Włodarczyk z wynikiem 78,48 metrów. Umocniła się na prowadzeniu przed piątą próbą.

Wojciech Nowicki: Tokio, wzrost, żona, wiek, medale, waga. Kim jest polski młociarz?

W przedostatniej próbie Joanna Fiodorow również bardzo dobrze się zaprezentowała, ale spadła na szóstą lokatę. Malwina Kopron rzuciła powyżej 75 metrów i zajmowała drugą pozycję. Anita Włodarczyk niestety spaliła swój rzut i trafiła w siatkę. W ostatniej finałowej kolejce Fiodorow rzuciła prosto w siatkę otaczającą koło.

Maria Andrejczyk: CKM, Tokio, wiek, wzrost, waga, rodzina. Kim jest polska olimpijka?

Anita Włodarczyk wywalczyła złoty krążek Igrzysk Olimpijskich w Tokio! Malwina Kopron natomiast jest brązową medalistką.

Źródło: Anita Włodarczyk i Malwina Kopron zdobyły medale na Igrzyskach Olimpijskich! To była niesamowita walka z nerwami