maseczka w szpitalu

i

Autor: Pixabay

Bez maseczki w przestrzeni publicznej! Sprawdź kiedy jednak trzeba ją założyć

2022-03-28 15:30

Po wielu miesiącach obowiązek noszenia maseczek został zniesiony! Nie musimy ich zakładać w konie, autobusie czy sklepie. O zniesieniu prawie wszystkich obostrzeń poinformował Minister Zdrowia w miniony czwartek. Zaznaczył jednak wyjątek.

Co z kwarantanną i izolacją?

Zgodnie z zapowiedzią od poniedziałku 28 marca, pacjenci z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 nie będą obejmowani kwarantanną ani izolacją. Otrzymają oni od lekarza standardowe zwolnienie i będą musieli sami izolować się w domu, bez koordynacji ze strony Sanepidu.

Również noszenie maseczki rekomendowane jest w sytuacji, kiedy wydaje nam się, że możemy być chorzy, mamy oznaki przeziębienia tj. katar czy kaszel.

PORANNE WYJCE - PUTIN NIE MA JAJ

Kiedy jeszcze należy założyć maseczkę?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej zaznaczył również, że w sytuacji gdy przebywamy w dużym skupisku ludzi powinniśmy we własnym zakresie rozważyć zasłanianie ust i nosa.

Od czasu wejścia w życie rozporządzenia, czyli od poniedziałku 28 marca, maseczki obowiązkowo musimy nosić tylko w jednej sytuacji - podczas wizyty w placówce medycznej. Oznacza to, że w szpitalu czy przychodni maseczki zakładać musi zarówno personel medycznych jak i pacjencji.