Biedronka otwarta także w niedzielę. Dyskont chce ominąć zakaz handlu

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Tam zrobisz zakupy także w NIEDZIELĘ. Popularny w Polsce dyskont chce ominąć zakaz handlu!

2021-07-09 12:26

Sieć sklepów Biedronka dąży do tego, by móc działać także w niedzielę. Właściciele mają już plan na to, jak ominąć zakaz handlu. Dzięki temu wybrane markety w całej Polsce mogłyby być otwarte przez wszystkie dnie w tygodniu. Kiedy w Biedronce będzie można zrobić zakupy w niedzielę?

Biedronka otwarta także w niedzielę. Dyskont chce ominąć zakaz handlu

Biedronka otwarta także w niedzielę? Wiele na to wskazuje. Sieć sklepów testuje nową usługę pocztową, dzięki czemu mógłby być otwarty we wszystkie dni w tygodniu. Wszystko odbywa się we współpracy z Pocztą Polską.

Sieć Biedronka zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa. Dokładnie wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich potrzeb zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w zaledwie kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Testy są prowadzone wspólnie z doświadczonym partnerem, narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską - podaje portal money.pl.

Raport z anteny 9.07, godz.10

Wygląda więc na to, że już niedługo Biedronka będzie otwarta także w niedzielę. Zakupy zrobimy jednak tylko w wybranych placówkach. Póki co, nie wiadomo, o które dokładnie chodzi.

Dodajmy, że zakaz handlu w niedzielę ominęły już takie sklepy jak Żabka, czy Polomarket.

Zakaz handlu w niedziele w Polsce. Kiedy wypada niedziela handlowa?

Zakaz handlu w niedziele w Polsce wszedł w życie w marcu 2018 roku. Z roku na roku liczba niedziel handlowych w przeciągu 12 miesięcy malała. Zakazem objęte są butki w centrach handlowych, hipermarkety, supermarkety, dyskonty. Mogą działać jedynie te sklepy, w których właściciel sam stanie za ladą, placówki pocztowe, sklepy z prasą i pamiątkami. W 2021 roku mamy tylko siedem niedziel handlowych.

Niedziele handlowe w 2021 roku:

  • 31 stycznia
  • 28 marca
  • 25 kwietnia
  • 27 czerwca
  • 29 sierpnia
  • 12 grudnia
  • 19 grudnia

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Źródło: Tam zrobisz zakupy także w NIEDZIELĘ. Popularny w Polsce dyskont chce ominąć zakaz handlu!