Brytyjski generał ostrzega: wiosną Putin może użyć broni jądrowej

2022-08-08 11:25 A.I
Brytyjski generał ostrzega: wiosną Putin może użyć broni jądrowej
Autor: Kremlin.ru/CC BY 4.0/wikimedia.pl/Pixabay

Władimir Putin nie boi się użyć atomówek i może uciec się do takiego uderzenia już wiosną przyszłego roku - ostrzegł najwyższy brytyjski generał Richard Barrons. Dodał, że rosyjski tyran "prawdopodobnie" użyje taktycznej broni jądrowej, jeśli stanie w obliczu wyparcia jego wojsk z terenu Ukrainy.

Odznaczony dowódca Richard Barrons przekazał, że rosyjska doktryna akceptuje użycie małej broni jądrowej jako środka „przymusu”. - Byłoby to pierwsze użycie broni jądrowej od 77 lat, łamiące ogromne tabu, ale nie jest to niewyobrażalne dla Rosjan, jeśli cele usprawiedliwiają to w ich oczach - mówił dla „The Sunday Times”. Barrons ostrzegł także zachodnie kraje. Przekazał, że w razie potrzeby zademonstrowania swojej siły, Putin może użyć taktycznej broni jądrowej.

Tego się nie spodziewali. Policjanci polowali na pieszych i rowerzystów z drona!

Brytyjski generał ostrzega i mówi o wiośnie 2023

Wiosną Ukraina może rozpocząć nową ofensywę, aby wyprzeć Rosjan z zajętych terenów. Wówczas, już w pierwszych miesiącach przyszłego roku Putin może położyć na stół broń jądrową.

- Szersza ukraińska ofensywa i mobilizacja oczekiwana już wiosną przyszłego roku może doprowadzić do sukcesów na polu bitwy i wyzwolenia ziemi zajętej przez Rosję. To może stworzyć inne zagrożenia. Jeśli Putin wyczuje porażkę, czy będzie kuszony do użycia taktycznej broni jądrowej, aby zmienić rzeczywistość na polu bitwy - mówi generał.

Barrons wyjaśnił, że jeśli Putin posunąłby się do użycia broni jądrowej, nie byłyby to głowice zdolne do unicestwiania całych miast.