Znicze i chryzantemy  na Wszystkich Świętych

i

Autor: Canva Znicze i chryzantemy na Wszystkich Świętych

Ceny na cmentarzach ostro w górę! Dzień Wszystkich Świętych 2022 nie będzie tani

2022-10-25 13:48

Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Jak co roku Polacy tradycyjnie ruszą na cmentarze, by zapalić lampkę i postawić kwiatek na grobach najbliższych. Tegoroczne święta mogą być jednak bardzo drogie.

Znicze droższe nawet o 60 procent

Przed nami długi weekend, w którym wielu Polaków wyruszy w podróż, by na cmentarzach odwiedzić groby swoich bliskich. Ta tradycja w tym roku może okazać się jednak bardzo droga. Już sam dojazd stanowić będzie dużą część kosztów, ze względu na wysokie ceny paliwa. Na dzień dzisiejszy paliwo bezołowiowe 95 kosztuje w okolicach 7 zł/litr, z kolei olej napędowy to koszt już ponad 8 zł/litr. Cena LPG oscyluje w okolicy 3 zł/litr. Czy ceny paliwa wzrosną przed zbliżającym się długim weekendem. Istnieje takie prawdopodobieństwo.

CZYTAJ TAKŻE: Czy wymiana opon na zimowe jest obowiązkowa? Policjantka tłumaczy co mówią przepisy

Zębów zazdrości mu nawet Ibisz! Krzysztof Rutkowski w VOX FM

W górę poszły też ceny zniczy oraz kwiatów czy wiązanek.

Znicz średniej wielkości, który w tamtym roku kosztował ok. 6 złotych, w tym roku jest to koszt 8-10 złotych.

Usłyszał nasz reporter, który rozmawiał ze sprzedawczynią przy głównym cmentarzu w Bełchatowie. Więcej zapłacimy też za kwiaty – zarówno prawdziwe, jak i sztuczne. Tu również ceny podskoczyły od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent.

CZYTAJ TAKŻE: Na tym odcinku autostrady A2 taki widok to standard "Nie wiem czy jest inny w Polsce bardziej stresujący" [WIDEO]

Sonda
Czy wymieniasz opony z letnich na zimowe?