Ceny paliw w Polsce sierpień 2022 - spadną czy wzrosną? Prognozy nie zostawiają złudzeń

Ceny paliw w Polsce sierpień 2022 - spadną czy wzrosną? Prognozy nie zostawiają złudzeń
Autor: canva.com Ceny paliw w Polsce sierpień 2022 - spadną czy wzrosną? Prognozy nie zostawiają złudzeń

Ceny paliw w Polsce 2022 pozostawiają wiele do życzenia. Przynajmniej tak twierdzą kierowcy, którzy codziennie pokonują kilkadziesiąt kilometrów, by dostać się do pracy. Jeszcze niedawno za litr benzyny czy oleju napędowego trzeba było zapłacić ponad 5 złotych i to już było całkiem dużo. Od kilku miesięcy koszt wzrósł o 2 złote na litrze i nie zanosi się na to, by było znacznie taniej. Jaka jest prognoza? Ile będzie kosztować paliwo w sierpniu 2022? Kiedy zdrożeje? Przekonajcie się poznając szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Ceny paliw w Polsce 2022 - prognozy
  2. Ceny paliw w Polsce sierpień 2022 - prognozy

Ceny paliw w Polsce sierpień 2022 - spadną czy wzrosną? Prognozy są optymistyczne, czy jednak trzeba przygotować się nagły wzrost? Jakie ceny paliw w Polsce, w nadchodzących tygodniach? Kierowcy liczą, że sytuacja na rynku paliwowym po kilku miesiącach się uspokoi. Początek sierpnia dawał nadzieje, że ceny benzyny w Polsce 2022, a także ceny ropy 2022 będą powoli spadać. Obniżka tego pierwszego paliwa wyniosła od 7,17 do 7,32 złotych za litr. Olej napędowy staniał i koszt za litr wynosił od 7,47 do 7,59 złotych za litr. Według analityków z E-Petrol było to dość nieoczekiwane, niespodziewane zjawisko. Jednocześnie zauważyli, że jest taniej niż było to jeszcze na koniec czerwca. Prognozy cen paliw sierpień 2022 jasno wskazują, że w drugim tygodniu miesiąca również spodziewana jest obniżka. A co dalej? Warto cieszyć się teraz niższym kosztem paliwa, bo zapowiadane są podwyżki!

Najlepszy Koncert Świata 2022 VOX FM: Jorrgus - Niebezpieczna

Ceny paliw w Polsce 2022 - prognozy

Ceny paliw 2022 w ciągu kilku najbliższych tygodni mają iść w górę. Koszt na litrze może wzrosnąć o złotówkę, a to efekt zakończenia działania tarczy antyinflacyjnej. Przypomnijmy, że została ona wprowadzona przez rząd jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie. Za sprawą tarczy obniżone zostały stawki podatku VAT z 23 procent na 8 procent. Oficjalnie tarcza antyinflacyjna została przedłużona do 31 października 2022.

Jakie ceny paliw 2022 mogą obowiązywać? Urszula Cieślak, czyli analityk rynku paliw BM Reflex w rozmowie z Interią powiedziała, że jeśli zostanie przywrócona 23 procentowa stawka VAT, a ceny netto paliw na rynku krajowym będą na takim samym poziomie, to cena paliwa za litr będzie wyższa o około 1 złotych. Autogaz będzie droższy o około 0,7 zł za litr. Oznaczałoby to, że przy obecnych kosztach za ropę trzeba byłoby zapłacić 8,47-8,59 zł za litr, a za benzynę 95 dokładnie od 8,17 do 8,32 zł za litr.

Ceny paliw w Polsce sierpień 2022 - prognozy

Ile będzie kosztować paliwo w sierpniu 2022? Najbardziej optymistyczny wariant jest taki, że ceny spadną poniżej 7 złotych za litr. Tak może się wydarzyć tym bardziej, że oferowana jest 30 groszowa, wakacyjna zniżka.

Mandat za brudne szyby w samochodzie to nie żart! Można słono zapłacić

Sonda
Czy ze względu na drogie paliwo przesiadłeś się do komunikacji miejskiej?
Nasi Partnerzy polecają