Truskawki

i

Autor: Pixabay

Ceny truskawek 2021: po ile kilogram polskich truskawek?

2021-05-18 10:21

Ceny truskawek 2021: ile będziemy musieli zapłacić za kilogram truskawek? Sezon wiosenny na owoce nadciąga wielkimi krokami, coraz więcej osób zastanawia się ile kosztuje kilogram truskawek i kiedy będą one tańsze. W tym roku jednak po raz kolejny, zapowiada się, iż za truskawki zapłacimy więcej niż w latach ubiegłych.

Ceny truskawek 2021: eksperci nie mają wątpliwości. W tym roku ceny truskawek ponownie pobiją rekord. Już teraz można zaznaczyć, iż ceny truskawek są wyższe niż rok temu o tej porze. Jednak ceny te będą spadać, na skutek tego, iż owoców będzie coraz więcej. Warto więc może poczekać i wstrzymać się z zakupem truskawek.

ILE KOSZTUJĄ TRUSKAWKI?

Ceny truskawek w połowie maja nada są bardzo wysokie. Obecnie, nie ma jeszcze licznych straganów przy drogach czy na targach z truskawkami - dlatego też ceny są wysokie. Na targu truskawki kosztują między 25-30zł za kilogram. Mniej więcej w tej cenie kupimy je także u przydrożnych sprzedawców. W małych sklepach warzywnych czy osiedlowych osiągają one cenę nawet 34 zł. Pamiętajmy, iż jest to jednak początek sezonu. Warto poczekać jeszcze kilka tygodni, wtedy truskawek na rynku będzie naprawdę duża a co za tym idzie, ceny będą coraz bardziej szły w dół. Niestety, i tutaj nie mamy dobrych informacji, nawet w szczycie sezonu truskawki będą droższe niż przed rokiem.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Arek Kłusowski udostępnia Lumpeks przed premierą

CENY TRUSKAWEK TAK SZYBKO NIE SPADNĄ!

Truskawki w trakcie sezonu będą tańsze - nie ma wątpliwości. Jednak tak naprawdę nie wiadomo kiedy ten sezon się rozpocznie. Jak mówią plantatorzy, przez ujemne temperatury które mieliśmy w kwietniu, opóźnią się zbiory owoców spod osłon foliowych oraz truskawek gruntowych. Truskawek może nawet brakować na rynku. Spora część upraw była zaniedbana przez COVID, wiele osób nie chciało pracować. Kiedy więc rozpocznie się sezon? Już niebawem, może na kilka tygodni. Ile będą kosztować truskawki? W poprzednich latach cena hurtowa wynosiła 18-25 zł za kilogram truskawek. Jak mówią eksperci w tym roku w sezonie ceny truskawek mogą być o złotówkę lub dwie wyższe niż rok temu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Ceny truskawek 2021: po ile kilogram polskich truskawek?