Ciśnienie idzie na rekord! Nad Europą ogromny wyż atmosferyczny

2022-03-15 13:16

Wiosenna pogoda od kilku dni jest w Polsce codziennością. Nad całą Europą dominują pogodne układy wyżowe. Kolejny ma rozbudować się blisko Polski w drugiej połowie tygodnia. Jak przewidują synoptycy może on podnieść ciśnienie do wartości praktycznie niespotykanych w naszym kraju, wręcz rekordowych.

Słoneczne wyże panują nad Starym Kontynentem od dłuższego czasu. To właśnie nim zawdzięczamy falę syberyjskich mrozów kilka miesięcy temu. W tej chwili za to słońce świeci wysoko, mamy dodatnie temperatury w ciągu dnia oraz podwyższone ciśnienie atmosferyczne. Będzie to potężny antycyklon - czytamy na portalu dobrapogoda24.pl

Pierwsza Zmiana przeprasza Dodę

We wtorkowe popołudnie może zanotować wartości pomiędzy 1027, a 1032 hPa. W najbliższych dniach przewiduje się, że będzie ono systematycznie rosło. Zawdzięczamy to dwóm wyżom, które powstaną w tym samym czasie nad Białorusią oraz nad Morzm Północnym. Pod koniec tygodnia najprawdopodobniej połączą się one nad Danią oraz Bałtykiem i ustabilizują pogodę nad całym kontynentem.