Michniewicz ogosił powołania do kadry z Ekstraklasy! Są niespodzianki

2022-03-15 12:15

We wtorkowy poranek selekcjoner reprezentacji Polski ogłosił powołania zawodników z Ekstraklasy. Ogromnym zaskoczeniem okazał się... Patryk Kun. Kto jeszcze znalazł się na liście?

Nazwisko tego zawodnika nie pojawiało się w kręgu potencjalnych powołań. Na co dzień piłkarz występuje w Rakowie Częstochowa. Patryk Kun zadebiutuje w reprezentacji, prawdopodobnie już w towarzyskim spotkaniu ze Szkocją w Glasgow. Eksperci sugerują, że to może być plan selekcjonera na grę w ustawieniu z trzema obrońcami, wprowadzone jeszcze przez Paulo Sousę.

Debiut Patryka Kuna jest zaskoczeniem również dlatego, że wcześniej mówiono dużo częściej o młodszych graczach lub takich, którzy do kadry mieliby wrócić nawet po wielu latach.

Największy Stadion Świata VOX FM

Na liście powołanych z Ekstraklasy piłkarzy znaleźli się - oprócz Kuna - Kamil Grosicki, Mateusz Wieteska i Bartosz Salamon. Grosicki wraca po przerwie i był to powrót spodziewany. Zaskoczenie wzbudziło też nazwisko Bartosza Salamona. Grający w Lechu Poznań zawodnik doznał kontuzji w spotkaniu z Wisłą Kraków. Na szczęście wynik rezonansu wykazał, że nie ma uszkodzenia więzadeł i obrońca będzie mógł pojawić się w kadrze.

Dla Czesława Michniewicza najbliższe spotkania będą debiutem w roli selekcjonera. 24 marca reprezentacja zagra w towarzyskim spotkaniu przeciwko Szkocji na wyjeździe. A 29 marca w spotkaniu o awans na mistrzostwa świata Bało-Czerwoni zmierzą się ze zwycięzcą pary Szwecja-Czechy. To wszystko jest pokłosiem zawieszenia Rosji przez FIFA po militarnej agresji ich kraju na Ukrainę.