Iga Świątek z rakietą

i

Autor: screen/Instagram @iga.swiatek

Iga Świątek w WTA Indian Wells - kiedy gra Polka?

2022-03-15 11:30

Stawką będzie ćwierćfinał. Iga Świątek w najbliższym meczu Indian Wells zagra z Angelique Kerber. To będzie ich pierwsze bezpośrednie spotkanie w historii.

Świątek w turnieju Indian Wells

Polka w turnieju rozstawiona jest z numerem 3. Nie musiała uczestniczyć w pierwszej rundzie, ponieważ miała wolny los i awansowała dalej bez gry. Z kolei Kerber jest rozstawiona z numerem 15 w turnieju Indian Wells. Będzie to zatem pierwszy tak poważny sprawdzian dla Świątek.

Marcin Miller w Pierwsza Zmiana Show

Dotychczas Świątek mecze zaczynała słabo, by później odwrócić losy gry. Do drugiej fazy awansowała po spotkaniu z Anzeliną Kalininą. W pierwszym secie przegrała 5:7, kolejne która wygrała 6:0, 6:1. Kolejną rywalką Polki była rozstawiona z numerem 29 Clara Tauson. Po przegraniu pierwszego seta, tym razem 6:7, zanotowała kolejny awans wygrywając 6:2, 6:1.

Świątek-Kerber kiedy historyczne starcie?

W spotkaniu Świątek - Kerber faworytką będzie Polka, ponieważ jest wyżej w rankingu. Nie można jednak zapominać, że Niemka to dla niej niebezpieczna przeciwniczka. Jaki będzie wynik? O tym przekonamy się już we wtorek wieczorem. Początek tego spotkania około godziny 20:30.