Pierwszy dzień wiosny - kiedy przyjdzie wiosna? Dzień wagarowicza 2022

2022-03-14 14:09

Wiosna to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana pora roku. Po długiej zimie każdy pragnie odrobiny ciepłych promieni slonecznych. Kiedy rozpoczyna się kalendarzowa wiosna?

Kiedy nadejdzie wiosna?

Zanim słupki na termometrach powędrują w górę warto zerknąć w kalendarze. Pory roku mają swoje stałe, określone daty. Początek wiosny wypada dokładnie 21 marca. Jednak zanim to nastąpi to tak naprawdę astronomiczna wiosna już się rozpocznie. W tym roku wypada to dokładnie w niedzielę, 20 marca o godzinie 16:33.

VOX_KONCERTY_MASTERS_zonomoja

Zanim jednak wyciągniemy lżejsze kurtki z szaf, a rowery z piwnicy czy garażu, warto sprawdzić jakie są prognozy na ten dzień. Na przestrzeni ostatnich lat z pogodą w pierwszy dzień wiosny bywało różnie. Patrząc na to co dzieje się za oknem możemy mieć nadzieję, że tym razem temperatury w okolicach 10 stopni Celsjusza zostaną z nami na dłużej!

Dzień wagarowicza 2022

Uczniowie doskonale wiedzą, że z pierwszym dniem wiosny związany jest ich ulubiony zwyczaj - Dzień Wagarowicza. Przyjęło się, że właśnie w tym dniu mogą oni opuścić lekcje, licząc na wyrozumiałość swoich nauczycieli. W tym roku - ku uciesze młodzieży - dzień wagarowicza wypada w poniedziałek, 21 marca.