Upały

i

Autor: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP/East News Kiedy koniec upałów?

ale upały

Ekstremalne ciepło na horyzoncie. Upały nie odpuszczają. Fala afrykańskiego żaru pędzi w stronę Polski

2023-08-18 10:38

Fani lata nie mają na co narzekać. Powrót upałów do Polski stał się faktem w drugiej połowie sierpnia. Temperatury poszybowały w górę, a 15 sierpnia padł rekord ciepła w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że skwar szybko nie odpuści. Najbliższe dni upłyną pod znakiem lejącego się z nieba żaru. Przed nami kolejna fala upałów.

Kiedy miną upały? Do kiedy wysokie temperatury w Polsce? Najnowsze prognozy pogody powinny ucieszyć wszystkich stęsknionych za latem mieszkańców naszego kraju. Szczególnie tych, którzy zaplanowali urlop na sierpień. Wszystko wskazuje bowiem na to, że fala afrykańskiego ciepła, która dotarła do nas w drugiej połowie miesiąca, szybko nie zniknie. Wręcz przeciwnie - eksperci pogodowi przewidują kolejne uderzenia gorąca. Przypomnijmy, że 15 sierpnia, który był dniem ustawowo wolnym od pracy, okazał się najcieplejszym w tym roku. Wskaźniki na termometrach pokazały w Ostrołęce prawie 36 stopni. To jednak nie koniec! Letnia aura utrzyma się w Polsce jeszcze przez jakiś czas. I choć nie będzie aż tak gorąco jak w ubiegły wtorek, to można liczyć na to, że najbliższe dni upłyną nam pod znakiem słońca i wysokich temperatur. Na horyzoncie 30 stopni!

UPS! Blanka nie zna hitów Ich Troje i Górniak. Britney za to doskonale!

Do kiedy upały w Polsce? Jest data!

Ale upały! Tak ciepło w te wakacje jeszcze nie było. Plotki o upalnym sierpniu sprawdziły się w drugiej połowie miesiąca. Cały weekend 19-20 sierpnia będzie upalny, tak jak przyszły tydzień. Najgorętsze, jak podają synoptycy, będą czwartek i niedziela. Wówczas na termometrach ponownie zobaczymy ponad 30 stopni. Letniego wypoczynku nie powinien zakłócić też deszcz. Przelotne opady spodziewane są jedynie w sobotę, 26 sierpnia.

Kiedy koniec upałów? Wszystko wskazuje na to, że spadek temperatur czeka nas po 28 sierpnia. Na termometrach zaledwie 21-22 stopni. 

Źródło: Ekstremalne ciepło na horyzoncie. Upały nie odpuszczają. Fala afrykańskiego żaru pędzi w stronę Polski