Marta Kiermasz autorka podcastu ZŁO i książki o tym samym tytule

i

Autor: VOX FM Spotkanie autorskie z Martą Kiermasz poprowadzi jej redakcyjny kolega Kamil Rutkowski

Fascynacja historiami kryminalnymi zaczęła się u niej od "Milczenia Owiec" Wyjątkowe spotkanie z autorką książki "ZŁO"

2022-11-14 14:14

Z kryminalnymi historiami ma styczność na co dzień w swojej pracy. Dziennikarka VOX FM Marta Kiermasz, autorka podcastu "ZŁO" oraz książki o tym samym tytule od lat zgłębia umysły seryjnych morderców. Wyjątkowe spotkanie już w najbliższy wtorek!

Spotkanie autorskie z Martą Kiermasz

Serial Netflixa o Jeffrey'u Dahmerze bije rekordy oglądalności. Skąd takie zainteresowanie massmediów seryjnymi mordercami? Dlaczego stają się bohaterami masowej wyobraźni? Czy w ich psychopatycznych osobowościach można odnaleźć cechy wspólne? Czy każdy przypadek jest inny? Z MARTĄ KIERMASZ, autorką książki „Zło” – zbioru portretów najsłynniejszych złoczyńców, będzie rozmawiał dziennikarz VOX FM KAMIL RUTKOWSKI. Postarają się odpowiedzieć na pytanie – co sprawia, że ludzie wkraczają na ścieżkę zła i podążają nią tak daleko, że nie potrafią już z niej zawrócić?

Jeffrey Dahmer zabił siedemnastu chłopców i mężczyzn. Ted Bundy był jednym z najkrwawszych seryjnych morderców w historii Stanów Zjednoczonych, przyznał się do zabicia co najmniej trzydziestu młodych kobiet. Ed Kemper zabił dziesięć osób, w tym własną matkę. Oni i wielu innych seryjnych morderców wykazywało się przy tym niezwykłą brutalnością, skłonnościami iście psychopatycznymi. Byli przy tym nieprzewidywalni i mieli umiejętność wtapiania się w tłum. Marta Kiermasz, reporterka radiowa, która wielokrotnie relacjonowała trudne kryminalne procesy i zabójstwa, w książce „Zło” przedstawia historie najsłynniejszych seryjnych morderców, w tym Polaka, Mariusza Trynkiewicza.

Książkę „Zło” można zamówić w księgarni Vivelo.pl [KLIK] Do 17 listopada wszystkie książki na Vivelo.pl dostępne 40 % rabatem.

CZYTAJ TAKŻE: Czy Janina była PIJANA?! Pierwsza Zmiana chciała badać słuchaczkę ALKOMATEM!

W spotkaniu z autorką można wziąć udział na dwa sposoby. Zapraszamy do oglądania transmisji on-line na żywo w kanale Facebook Harde Wydawnictwo. Po wydarzeniu zapis rozmowy pozostanie na Facebooku. Zapraszamy też do Big Book Cafe w Warszawie przy ul. J. Dąbrowskiego 81. Wstęp wolny, bez rezerwacji.

O autorce:  Marta Kiermasz – dziennikarka radiowa, w przeszłości związana z RMF FM i Naszym Radiem, obecnie z VOX FM. Reporterka, prezenterka, wydawczyni, autorka podcastu o seryjnych mordercach „ZŁO. Zbrodnia Łowca Ofiara”. Absolwentka stosunków międzynarodowych. Pochodzi z Sieradza, od lat mieszka w Warszawie. Zainteresowanie historiami kryminalnymi rozbudziły w niej książka i film „Milczenie owiec”.

CZYTAJ TAKŻE: Przejechała całą obwodnicę Krosna LEWYM PASEM! Jak zareagowała na "telefon z policji"?

Marta Kiermasz - Jest Weekend w VOX FM

Te kawałki rozgrzeją Cię w szare, jesienne dni! Nowości disco polo 2022 lista gorących numerów