Gdzie są najlepsze lody wegańskie? Polska lodziarnia w czołówce ŚWIATOWEGO rankingu!

2021-04-22 15:03 PAZ
W Polsce można zjeść jedne z najlepszych na świecie lodów wegańskich!
Autor: Heather Barnes/Unsplash (zdjęcie ilustracyjne) W Polsce można zjeść jedne z najlepszych na świecie lodów wegańskich!

Lody wegańskie zdobywają coraz większość popularność. Jakością i smakiem nie ustępują tym tradycyjnym. Przybywa też miejsc, gdzie lody wegańskie są serwowane. Wiele osób się zastanawia: gdzie są najlepsze lody wegańskie? Okazuje się, że jedna z polskich lodziarni znalazła się na podium światowego zestawienia przygotowanego na podstawie ocen użytkowników cenionego serwisu dla miłośników wegańskiego jedzenia. Sprawdź, gdzie jest najlepsza lodziarnia wegańska!

Gdzie kupić najlepsze wegańskie lody? Wiosna w pełni, lato coraz bliżej, więc chętniej sięgamy też po lody i inne zimne desery. Z roku na rok rośnie popularność lodów wegańskich. Czym one się różnią od lodów tradycyjnych? Lody wegańskie nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, czyli m.in. krowiego mleka czy śmietany. Do ich produkcji używa się surowców roślinnych, jak np. kokos, soję, czy ryż. W polskich miastach przybywa miejsc, gdzie możemy zjeść taką odmianę lodów. Gdzie są te najlepsze?

Gdzie są najlepsze lody wegańskie? Ranking najlepszych lodziarni na świecie

Serwis HappyCow od ponad 20 lat podpowiada ludziom z całego świata, gdzie można zjeść najlepsze potrawy wegańskie i zdrową żywność. Każdy może tam znaleźć informacje o lokalach w okolicy lub w miastach, do których wybiera się na wakacje. Na blogu HappyCow opublikowano wyniki rankingu “10 najlepszych lodziarni wegańskich na świecie”. Znalazły się w nim 4 lokale ze Stanów Zjednoczonych oraz po jednym z Niemiec, Tajwanu, Włoch, Danii, Austrii i… Polski!

Warszawska lodziarnia Vegestacja zajęła w tym prestiżowym rankingu drugie miejsce! Wyżej sklasyfikowana została tylko Veganista Ice Cream z Wiednia. Na temat Vegestacji napisano w rankingu m.in.: “Ta popularna lodziarnia w Warszawie jest otwarta tylko w miesiącach letnich - więc spiesz się, póki możesz!”.

Na profilu facebookowym warszawskiej lodziarni tak skomentowano wyniki tego zestawiania: “Każde miejsce byłoby wielkim sukcesem, ale podium to prawdziwe zaskoczenie!”.

Vegestacja znajduje się przy ul. Poznańskiej w samym centrum Warszawy, między ul. Hożą a Alejami Jerozolimskimi.

QUIZ: Lody i sorbety. Sprawdź swoją wiedzę o deserach lodowych.

Pytanie 1 z 12
Lody dzielą się na 3 rodzaje:
Raport z anteny 22.04, godz.10
Źródło: Gdzie są najlepsze lody wegańskie? Polska lodziarnia w czołówce ŚWIATOWEGO rankingu!
Nasi Partnerzy polecają