Iga Świątek liderką rankingu WTA?

i

Autor: screen/Instagram @iga.swiatek

Iga Świątek liderką światowego rankingu? Ashleigh Barty kończy karierę

2022-03-23 10:50

Po wygranej turnieju w Indian Wells Iga Świątek awansowała na pozycję wiceliderki rankingu WTA. Za chwilę może jednak zostać pierwszą rakietą świata. Dotychczasowa

Ashleigh Barty kończy karierę. Zaskakująca decyzja tenisistki

Choć Barty w przyszłym miesiącu skończy zaledwie 26 lat, to ku zaskoczeniu wszystkich ogłosiła właśnie, że kończy przygodę jako zawodowa tenisistka. W nocy z wtorku na środę polskiego czasu opublikowała na Instagramie nagranie. Australijka w rozmowie ze swoją byłą deblową partnerką, a prywatnie przyjaciółką, Casey Dellacquą, wyjaśnia powody swojej decyzji.

Tenisistka mówi między innymi o swojej miłości do tenisa i o tym, że zawsze byłą to ogromna część jej życia. Jednak chce skupić sie w tej chwili na sobie jako człowieku, nie tylko jako sportowcu. Wyjaśniła też, że jest szczęśliwa i gotowa na podjęcie decyzji o zakończeniu kariery. Jak podkreśliła - w jej życiu zmieniły się priorytety i tenis przestał być w nim na pierwszym miejscu.

PORANNE WYJCE - PUTIN NIE MA JAJ

Czy Iga Świątek zostanie liderką rankingu WTA?

Ashleigh Barty planuje spotkać się jeszcze z dziennikarzami i opowiedzieć o swojej decyzji na specjalnej konferencji. A co ta decyzja oznacza dla Igi Świątek?

Aktualnie druga rakieta świata może zostać numerem jeden. W teorii zgodnie z regulaminem, nazwisko zawodniczki, która kończy karierę usuwane jest z listy wraz z końcem roku. Australijka mogłaby jednak wystąpić z prośbą, by nie figurować już w rankingu WTA bezpośrednio od chwili swojej decyzji. Gdyby tak zrobiła, wówczas Iga Świątek po raz pierwszy w swojej karierze wysunie się na pierwszą pozycję.