kosmos, planety

i

Autor: pixabay.com

Jeff Bezos leci w kosmos. Kiedy i gdzie oglądać transmisję?

2021-07-20 10:43

20 lipca o godz. 14:30 w kosmos poleci najbogatszy człowiek świata Jeff Bezos. Wraz z nim na pokładzie statku New Shepard firmy Blue Origin znajdzie się także jego 19 - letni brat Mark i 82-letnia Wally Funk, która będzie najstarszą w historii uczestniczką lotu w kosmos. Sprawdźcie poniżej, gdzie będzie można obejrzeć relację.

Już dzisiaj, 20 lipca, najbogatszy człowiek świata poleci w kosmos. Media przypominają, że lot statku New Shepard firmy Blue Origin odbędzie się w rocznicę pierwszego lądowania człowieka na Księżycu, które miało miejsce właśnie 20 lipca 1969 roku podczas amerykańskiej misji załogowej Apollo 11. Jak podaje CNN, lot ma się rozpocząć po godzinie 14.00 czasu polskiego - start jest jednak uzależniony od pogody. Oprócz Jeffa Bezosa, w kosmos poleci również jego brat Mark oraz pionierka lotów kosmicznych, 82-letnia Wally Funk, która będzie najstarszą w historii uczestniczką takiego wydarzenia. Funk jest jedną z kobiet, które w latach 60. XX wieku przeszły szkolenie dla astronautów. W kosmos nie poleciała ze względu na płeć; do lotów kosmicznych dopuszczano wówczas tylko mężczyzn.

Rekord pobije też Oliver Daemen - to 18-letni syn Joesa Daemena, prezesa Somerset Capital Partners. Będzie on najmłodszym w historii uczestnikiem lotu kosmicznego. Jak wyjaśnił portal telewizji BBC, właściciel holenderskiej firmy inwestycyjnej miał znaleźć się w drugim komercyjnym locie firmy Blue Origin - na aukcji biletów wylicytował drugą kwotę. Jednak gdy anonimowa osoba, która wcześniej kupiła bilet za 28 mln dolarów, przekazała, że nie może polecieć - Joes Daemen postanowił wysłać w przestrzeń kosmiczną syna.

Zbliżający się lot "wyznacza początek komercjalnej działalności New Shepard", statku kosmicznego stworzonego przez Blue Origin - ogłosił szef firmy Bob Smith.

Gdzie oglądać lot w kosmos Jeffa Bezosa?

Lot w kosmos Jeffa Bezosa będzie można oglądać o godz. 14:30 w TVN24 GO.  W programie pojawią się także goście, którzy będą rozmawiać o początku ery turystyki kosmicznej.

Raport z anteny 19.07, godz.10
Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Źródło: Jeff Bezos leci w kosmos. Kiedy i gdzie oglądać transmisję?