"Katar przekupił ośmiu ekwadorskich graczy". Bulwersujące doniesienia o meczu otwarcia

Katar przekupił ośmiu ekwadorskich graczy. Bulwersujące doniesienia o meczu otwarcia
Autor: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

"Katar przekupił ośmiu ekwadorskich graczy" – przekazał Amjad Taha, szef regionalnego oddziału Brytyjskiego Centrum Studiów i Badań nad Bliskim Wschodem na trzy dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Szokujące doniesienia mieli potwierdzić piłkarze reprezentacji Kataru i Ekwadoru.

Bulwersujące doniesienia obiegły media. Chodzi o mecz otwarcia Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, w którym gospodarze zagrają z reprezentacją Ekwadoru. Amjad Taha, szeg regionalnego oddziały Brytyjskiego Centrum Studiów i Badań nad Bliskim Wschodem na trzy dni przed rozpoczęciem wielkiego turnieju opublikował informacje, z których wynika, że doszło do korupcji. 

- Katar przekupił ośmiu ekwadorskich graczy 7,4 mln dolarów, aby przegrać mecz otwarcia. Pięciu katarskich piłkarzy i ekwadorscy informatorów potwierdziło to. Mamy nadzieję, że jest to fałszywe – czytamy w poście.

Jak dodał: „Mamy nadzieję, że dzielenie się tym wpłynie na wynik. Świat powinien sprzeciwić się korupcji FIFA”.

Kadra wyjechała na mundial. Pożegnał ich premier

"Katar przekupił ośmiu ekwadorskich graczy"

Według doniesień mecz ma skończyć się wynikiem 1:0 dla gospodarzy turnieju, a jedyna bramka miałaby paść w drugiej połowie meczu.

Mecz, o którym pisze Amjad Taha rozpocznie się w niedzielę o godz. 17.00. Katar w swojej grupie (grupa A) zagrają również z Senegalem i Holandią. 

Źródło: "Katar przekupił ośmiu ekwadorskich graczy". Bulwersujące doniesienia o meczu otwarcia
Nasi Partnerzy polecają