Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Pomyliła płyn do oczu z klejem do paznokci. Jedna rzecz uchroniła ją przed utratą wzroku

2022-01-13 9:49

Są rzeczy, których lepiej nie robić, będąc zaspanym. Nawet tak rutynowe czynności jak zakroplenie płynu nawilżającego do oczu mogą być zgubne w skutkach, jeśli, będąc zaspanym chwycimy za inną buteleczkę i do oczu wpuścimy inną substancję. Co uratowało kobietę przed utratą wzroku? Zapraszamy do artykułu.

Kobieta omyłkowo zakropliła do oka klej do paznokci

Jak podaje portal Focus.pl do nieszczęśliwej i bardzo niebezpiecznej pomyłki doszło, kiedy mieszkanka Detroit przed snem nie zdjęła soczewek kontaktowych. Kobieta obudziła się w środku nocy z powodu dyskomfortu, jaki powodowały wysuszone soczewki, postanowiła je wyjąć. Ponieważ jej oczy były suche i podrażnione, postanowiła przed wyjęciem soczewek użyć kropli nawilżających. Niestety zamiast po krople do oczu sięgnęła po podobnie wyglądającą małą buteleczkę z klejem reperującym do paznokci. Kobieta bardzo szybko zorientowała się z pomyłki. Gdy poczuła pieczenie próbowała zmyć z oka substancję – niestety klej skleił jej powieki. Po nieudanej próbie samodzielnego rozklejenia oka, kobieta trafiła do szpitala. W szpitalu okazało się, że miała ona bardzo dużo szczęścia, ponieważ większość kleju osadziła się na soczewce kontaktowej. To właśnie soczewka, na którą upadła kropla kleju sprawiła, że pacjentka w wyniku tej pomyłki nie straciła wzroku.

Lekarze, żeby rozkleić oko kobiety pozbawili ją rzęs. Musieli je usunąć, aby rozdzielić powieki i wyjąć zaklejoną soczewkę. Na szczęście skończyło się tylko na podrażnieniu i zaczerwieniu oka. Dr George Williams, okulista z Beaumont Health w Royal Oak  podkreśla, że szybkie przemycie oka wodą także w dużej mierze uratowało jej oko przed poważnym uszkodzeniem, a co za tym idzie – ocaliło jej zdolność widzenia. Okulista radzi by pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić po dostaniu się do oka jakiejś niepożądanej substancji to właśnie przepłukanie oka wodą. I nie chodzi o ochlapanie oka, lecz obfite wylanie na oko strumienia czystej wody np. z butelki. Warto też na wypadek zaspania wydzielić w łazience oddzielne miejsce na produkty do pielęgnacji oczu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pomyliła płyn do oczu z klejem do paznokci. Jedna rzecz uchroniła ją przed utratą wzroku